Teatrinio kostiumo paroda

Teatrinio kostiumo paroda

Panevėžiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę pamatyti įspūdingus „bohemiečių” operos „Manon Lesko”, kurią režisavo Dalia Ibelhauptaitė, kostiumus. Jų autorius – žinomas mados ir teatro kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius.

Gegužės 18 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma teatrinio kostiumo paroda „Juozo Statkevičiaus kostiumai iš G. Puccini operos “Manon Lesko”.

Operos teatro „Vilniaus City Opera” (anksčiau – operos trupė „Bohemiečiai”) kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius) 2012 metais pastatyta Giacomo Puccini opera „Manon Lesko” pasakoja tragišką kurtizanės Manon, pamilusios ševaljė de Grijė, meilės istoriją.

Režisierė Dalia Ibelhauptaitė XVIII amžiaus istoriją perkėlė į dvidešimtojo amžiaus pradžią. Pasak režisierės, spektaklio veiksmas vyksta Paryžiuje 1910-1914 metais, kai atsirado „art deco” stilius, moterys išsilaisvino iš korsetų, ėmė puoštis kailiais, plunksnomis, kai savo pirmąją parduotuvę atidarė Coco Chanel.

J. Statkevičius, kūręs kostiumus dramos, baleto ir operos spektaklių personažams ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, pasakojo, kad stilistiškai tai vienas mėgstamiausių jo laikmečių kostiumų istorijoje, tad ruošdamasis „Manon Lesko” kostiumų kūrimui jis peržiūrėjo daugybę knygų ir albumų.

Dailininkas kostiumus kūrė iš prabangių medžiagų. Suknelės ir paltai pasiūti iš kelių audinių, daugiasluoksniai, su brangiais pamušalais. Įspūdingiems moterų galvos apdangalams plunksnos gabentos net iš Paryžiaus.

„Dažniausiai teatrinius kostiumus matome scenoje, kaip spektaklio visumos elementą. Bendradarbiaudami su festivalio „Bonjour, Maestro” rengėjais, galime parodyti operos kostiumą iš arti. Juk kostiumų dailininko kūryba yra svarbi dailės sritis, lemianti ir spektaklio kokybę”, – sakė Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

Ši teatrinio kostiumo paroda yra įžanginis festivalio „Bonjour, Maestro” renginys.

„Esame dėkingi „Vilnius City Opera” kolektyvui ir jo sielai Daliai Ibelhauptaitei, kad sudarė galimybę įspūdingus Juozo Statkevičiaus kurtus „Manon Lesko” kostiumus pristatyti panevėžiečiams. Tikimės, kad parodoje tvyranti Paryžiaus dvasia persikels ir į Juozo Miltinio atminimui skirtą festivalį, vyksiantį birželio 11 dieną”, – sakė VšĮ „Dermė” direktorė Jūratė Kavaliauskienė.

Parodos organizatoriai – VšĮ „Dermė” ir Panevėžio miesto dailės galerija.

Paroda veikia iki birželio 19 d.

DAUGIAU