Teatrui „SAULA“ 20 metų

Teatrui „SAULA“ 20 metų

Gegužės 18 d. 16 val. Plungės kultūros centre įvyks Plungės vaikų ir jaunimo teatro „SAULA‘ kūrybos vakaras, skirtas teatro kūrybinės veiklos 20-ies metų jubiliejui paminėti. Vakaro metu žiūrovai dar kartą galės pamatyti ištraukas iš populiariausių teatro „Saula” spektaklių: „Meilė, velnias ir džiazas, „O jei neliks vilties”, „Velnių monai”, „Coliukė”, „Pykšt, pokšt tu negyvas”, pasigrožėti foto paroda, prisiminti įsimintiniausius įvykius.
Teatras „Saula”, tai 80 jaunų žmonių, įsimylėjusių teatrą ir savo laisvalaikį įprasminančių teatro menu. Kolektyvas dirba studijiniu metodu, keldamas tikslą – „Teatras ne rezultatas, o asmenybės vystimosi priemonė”. Per savo kūrybos 20 metų teatras pastatė 34 spektaklius ir poetines kompozicijas Kas dveji metai Plungėje rengia vieną garsiausių šalyje tarptautinę teatrų laboratoriją – festivalį „Mažoji Melpomenė”. Kolektyvo ir jo vadovų iniciatyva kasmet rengiami kultūrinės edukacijos teatrinio veiksmo projektai: „Atviras teatras 24″, Atviras teatras: vėjų vaikai”, „Teatr Artas”, „Vaikiško teatro pavasaris”, „Mes esam vienodi – mes norime būti kartu” ir kt. įtraukia į kultūrinį-meninį veiksmą didelius būrius bendraamžių. Teatro aktoriai yra nuolatiniai įvairių renginių, projektų, konkursų iniciatoriai, rengėjai ir vedėjai. „Saula”- tai daugelio respublikinių ir tarptautinių teatro festivalių dalyviai, nominantai ir laureatai. Kolektyvo spektakliai, aktyvi ir inovatyvi projektinė veikla tai gilių Plungės teatrinių tradicijų tąsa, suteikianti mūsų kraštui kultūrinį savitumą ir unikalumą.
Teatras „Saula” nuo 2002 metų yra Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos narys, šešiskart respublikinio teatrų konkurso „Šimtakojis” laureatas, 2005 metais apdovanotas aukščiausia mėgėjų meno nominacija „AUKSO PAUKŠTĖ”, Lietuvos liaudies kultūros centro už geriausią vaikišką spektaklį apdovanotas nominacija „Tegyvuoja teatras”, net du kartus tapo pasaulinių vaikų teatrų atrankų laureatais, tarptautinio konkurso Minske (Baltarusija) „Grand prix” laimėtojai. Kolektyvas savo spektaklius rodė Lenkijoje, Čekijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir Belgijoje.
Teatro „Saula” įkūrėjams ir režisieriams Sigitai Matulienei ir Romui Matuliui paskirta LR Kultūros ministerijos premija „Už geriausiai parengtus ir vykdomus kultūrinės edukacijos projektus”.
Dabartiniai teatro „Saula” aktoriai ir režisieriai labai laukia jubiliejiniame vakare visų kada nors vaidinusių teatre, visų gerbėjų, rėmėjų ir bičiulių. Maloniai kviečia visus plungiškius ateiti į teatro vakarą ir pabūti kartu.

DAUGIAU