Tekstilės paroda  “Akimirkos”

Tekstilės paroda “Akimirkos”

“KLAIPĖDOS GALERIJOJE” – NETRADICINĖ TEKSTILĖS PARODA “AKIMIRKOS”
20013 m. gegužės 30 d. 17:30 val. “Klaipėdos galerijoje” Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10, atidaroma Monikos Jakimauskaitės  tekstilės paroda  “Akimirkos”.

Monika Jakimauskaitė gimusi ir augusi Klaipėdoje, 2005 m. Vilniaus dailės akademijos tekstilės katedros absolventė , gyvenanti ir kurianti Anglijoje aktyviai dalyvaujanti parodose ir meno mugėse, pirmą kartą į Klaipėdą sugrįžta su netradicine tekstilės paroda. Kurdama meninį vaizdą Monika jungia tradicinės tekstilės technikas – siuvinėjimą ir aplikaciją su aistra fotografijai. Norimą rezultatą dailininkė pasiekia novatoriškais sprendimais, meistriškumu, sugebėjimu minimaliomis išraiškos priemonėmis kuriniui suteikti ypatingą nuotaiką . Pagrindiniai objektai kūryboje – architektūros ir gamtos motyvai. Monika renkasi ryškias, gyvas spalvas, intriguojančias detales ir ornamentus. Panaudodama šiuolaikines faktūrų, spalvų ar šviesos žaismo efektų paieškas, išradingai ir subtiliai fotografijos vaizdą pratęsia papildomomis detalėmis: audinio skiautėmis ir siūlais. Rezultatas neįprastas ir intriguojantis. Mišrios technikos kombinacija kuriniui suteikia originalumo ir naujumo.
Džiugina, kad jauni dailininkai pasisėmę patirties ir profesinių žinių užsienyje, grįžta į gimtąjį miestą su didžiuliu ir savitu kūrybos bagažu, originaliomis parodomis.
Monika Jakimauskaitė, kviesdama į parodą, sako: “nenoriu stebinti, noriu bendrauti meno kalba”

2001 m. E. Balsio menų gimnazija. Klaipėda
2005 m. Vilniaus dailės akademija
2008 m. Braitono universitetas, juoda ir balta fotografija
2012 m. Braitono koledžas, atsapaudai tekstilėje

Paroda veiks iki birželio 27 d.

DAUGIAU