“Tik viena duota”

“Tik viena duota”

Vasario 19 d., 18.00 val. Kauno kultūros centre “Tautos namai” (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) asociacijos “Teatronas” penkių žmonių monospektaklis “Tik viena duota” pagal G. Aleksos pjesę, režisierius Gildas Aleksa, dailininkė Bartė Liagaitė.

“Tik viena duota” – tai penkių žmonių monospektaklis, vaizduojantis tai, kas vyksta su žmogumi, kai jis lieka visiškai vienas, ir telieka vienas jį veikiantis faktorius – gyvenimas. Pirmame plane tarsi žaidimas, mistinis pasakojimas apie gyvenimą pagal keistas ir negirdėtas taisykles. Antrame – labai trapi istorija. Spektaklio eigoje suprantama, kad personažai – tarsi išversti vidumi į išorę ir tiesiogiai vaizduoja savo vidinius pasaulius, o jų veiksmai ir kalba – mintis. Su aktoriais bandėme pavaizduoti tai, ką žmogus kaip tik slepia nuo kitų. Tai tikrasis “aš”, kuris atsiranda vienatvėje, monologuojant, nuolat mąstant. Nors spektaklyje vaidina penki žmonės, kiekvienąsyk spektaklį kuria tik vienas žmogus, kai kiti telieka dekoracijos. Ir to griežtai laikomasi viso spektaklio metu. Spektaklio personažams pagrindinė vertybė – gyvenimas. O nagrinėjamu objektu pasirinktas pats kontraversiškiausias jausmas – meilė. Prie ko ji priveda penkių žmonių vidinius pasaulius – šįsyk bus matoma akivaizdžiai. Kaip tai pasireikš bevardžių personažų išoriniame gyvenime… Galime tik spėti. Mergina, kuri mylėjo – Monika Malakauskaitė, Vaikinas, kuris mylėjo – Jokūbas Bateika, Mergina, kuri myli – Agnė Auželytė, Mergina, kuri pavydėjo – Rūta Tamulevičiūtė, Vaikinas Tylenis – Šarūnas Masalskis.

“Kartą pagalvojau. Po to dar ir dar galvojau, bet kartą pagalvojau – kokia nauda? Kas iš to laimi? Kas būtų, jeigu penkiem žmonėm būtų duota tik viena gyvybė? Atsakymas man pasirodė gražus. Protingas. Atsakiau sau, kad tokiu būtu tie penki žmonės idealiai susikalbėtų.”

Bilieto kaina 5  Lt.

DAUGIAU