Toronto vaikų choras Vilniuje

Toronto vaikų choras Vilniuje

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga į Vilnių užsuks Europoje keliaujantis Toronto vaikų choras – vienas garsiausių klasikinių vaikų chorų pasaulyje. Choras yra pasirodęs tokiose salėse kaip Vienos Musikverein, Berlyno katedra, Carnegie salė Niujorke, Vašingtono nacionalinė opera, Karališkoji Alberto koncertų salė Londone. Chorui dirigavo tokios įžymybės kaip seras Andrew Davis, Yannick Nézet-Séguin, Peter Oundjian, Krzysztof Penderecki, seras Simon Rattle, Helmuth Rilling ir seras David Willcocks.

Choras žymus ne tik dėl aukštos pasirodymų ir įrašų kokybės, bet ir dėl savo sudėtingo repertuaro, apimančio klasikinę ir senąją muziką iš įvairiausių pasaulio kraštų nuo Europos iki Naujosios Zelandijos.

Meno vadovė ir dirigentė – Elise Bradley.

Svečius iš Toronto Lietuvoje sveikins ir koncertą atidarys vaikų choras “Ugnelė” – savo istoriją nuo 1954-ųjų skaičiuojantis kolektyvas, išsivystęs iš dainų ir šokių ansamblio „Ugnelė“. Choras Lietuvos kultūrą yra pristatęs penkiolikoje užsienio šalių nuo Nyderlandų iki Pietų Korėjos; 2004 m. kolektyvas pradėjo rengti respublikinį moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“, kurio metu 2015 m. pasiekė ilgiausio Lietuvos istorijoje moksleivių chorų koncerto rekordą. 2010 m. choras „Ugnelė“ buvo pakviestas tapti Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos dalimi, kur kaip savarankiškas kolektyvas dirba iki šiol.

Meno vadovė ir dirigentė – Valerija Skapienė.

Įėjimas į koncertą nemokamas.

DAUGIAU