Trečiadienio nebylusis filmas + muzika gyvai

Trečiadienio nebylusis filmas + muzika gyvai

Tradicinis trečiadienio nebylusis filmas + muzika gyvai.Šį kartą matysim dar vieną nebylaus kino legendą Buster Keaton filme “GENEROLAS” The General…Garvežys.
Režisieriai: Clyde Bruckman , Buster Keaton Aktoriai: Marion Mack, Glen Cavender, Jim Farley, Frederick Vroom, Charles Henry Smith, Frank Barnes, Joe Keaton, Mike Donlin, Tom Nawn….

Filmo aprašymas
„Generolas” (1927) yra vaizdingas komedijos šedevras su garsiuoju „akmeninio veido” Busteriu Keatonu. Dažnai laikomas viena geriausių nebyliųjų komedijų (ir paties Keatono mėgiamiausia) ir neabejotinai geriausiu kada nors sukurtu filmu apie traukinius. Šis klasikinis epas apie Pilietinio karo nuotykius buvo sukurtas nebyliojo kino erai artėjant prie pabaigos. Filmo plakatai skelbė: „Meilė, lokomotyvai ir juokai”. Tačiau geriausias Keatono filmas sulaukė prastų kritikų atsiliepimų (vadintas nuobodžiu ir nuviliančiu) ir silpno žiūrovų susidomėjimo (surinko apie pusę milijono dolerių), kai buvo išleistas 3-ojo dešimtmečio pabaigoje. Po jo Keatonas prarado savo, kaip kino kūrėjo, nepriklausomybę ir buvo priverstas pasirašyti griežtą sutartį su MGM. Tik po ilgų dešimtmečių filmas imtas minėti tarp geriausių kada nors sukurtų. 

1989 m. „Generolas” buvo įtrauktas į Jungtinių Valstijų Nacionalinį Filmų registrą už „kultūrinę, istorinę arba estetinę reikšmę”. Įtrauktas jis buvo Registro įsteigimo metais, drauge su tokiais filmais kaip „Geriausi mūsų gyvenimo metai”, „Kasablanka”, „Pilietis Keinas”, „Vėjo nublokšti”, „Saulėlydžio bulvaras”. 2002 m. apklausoje kino kritikas Rogeris Ebertas įtraukė jį į savo mėgstamiausių visų laikų filmų sąrašą. 2009 m. lapkritį JAV kino platintojai „Kino International” išleido filmą „Blu-ray” disko pavidalu. Tai pirmasis nebylaus vaidybinio filmo perkėlimas į didelės raiškos formatą.

Šį kūrinį įgarsina pianistas Aleksandr Lakšman.

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.
Staliukų užsakymas tel. (37) 52-44-94    

DAUGIAU