Trijų merginų chorų dovana – spindintis koncertas

Trijų merginų chorų dovana – spindintis koncertas

Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo” kartu su Klaipėdos universiteto Menų fakulteto merginų choru ir Liepojos universiteto merginų choru „Atbalss” penktadienį, gegužės 11 d. 19 val. kviečia į Motinos dienai skirtą koncertą Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje. Skambės šių trijų chorų atliekamas Zalcburgo Haidnu tituluojamo Johano Michaelio Haidno „Šv. Aloyzo mišios”. Solo partijas atliks žavus vokalisčių tercetas – Valentina Vadoklienė, Asta Dromantaitė ir Natalija Urnikienė. Akompanuos Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, vadovaujamas Pauliaus Bernardo Koncės. Diriguos Rasa Gelgotienė.

 

Johano Michaelio Haidno „Šv. Aloyzo mišios” (Missa St. Aloysii) – nepaprastai šviesus, spindintis kūrinys. Tokį spinduliuojančio ryškumo įspūdį sukuria tai, jog kūrinys parašytas išskirtinei moteriškų balsų sudėčiai – tribalsiam aukštos faktūros moteriškų balsų chorui ir solisčių ansambliui – dviems sopranams ir mecosopranui.

 

„Kūrinio faktūra ne tik labai šviesi, bet dar ir nepaprastai gyva, kupina melodinių šuolių ir aktyvios dinamikos, Vienos klasikams būdingo lengvo melodizmo ir grakščių šokio elementų”, – pasakojo VU choro „Virgo” meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

 

Johanas Michaelis Haidnas (1737-1806), jaunesnysis Jozefo Haidno brolis, Zalcburgo Haidnu vadinamas, nes po įvairių tarnybų 1763 m. gavo koncertmeisterio ir kompozitoriaus vietą Zalcburgo princo dvare, o 1777 m. tapo Zalcburgo katedros vargonininku.

 

1980 m. įkurtas VU choras „Virgo” gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – net po keletą kartų kolektyvas koncertavo Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos klausytojams, tris kartus surengė didelius turnė po JAV ir Kanadą, dainavo Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Kanarų salose, Graikijoje, Turkijoje, Meksikoje, Japonijoje, Argentinoje ir Brazilijoje. Pelnė per 10 tarptautinių konkursų laurus.

 

VU kamerinis orkestras įkurtas 1979 m. Per savo gyvavimo laiką surengė daugiau nei 300 koncertų. Nuolat kviečiamas dalyvauti Universiteto iškilmėse, apdovanojimuose, jubiliejuose, minėjimuose, kasmet rengia Kalėdinius koncertus, koncertuoja su VU chorais. Muzikantų ansamblis yra kamerinės muzikos festivalių Jerevane (1981, 1983) ir Vilniuje (1982) laureatas. Orkestro repertuarą sudaro barokinė, klasikinė ir lietuvių autorių muzika. Kolektyvas yra parengęs kelis koncertų ciklus: „Bacho ir Hendelio kūriniai”, „Telemano muzika”, „Senoji ir šiuolaikinė lietuvių muzika”, „Klasikų miniatiūros”, „Mocarto kūriniai”.

 

Koncertas priklauso VU Kultūros centro organizuojamam koncertų ciklui „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje”. Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.

DAUGIAU