Trumpiausią metų naktį pasitikime ant Jono kalno

Trumpiausią metų naktį pasitikime ant Jono kalno

Birželio 23 d., Joninių išvakarėse, Klaipėdos etnokultūros centras siūlo kartu paminėti vasaros saulėgrįžą, pasveikinti varduvininkus ir pasilinksminti trankioje gegužinėje. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai  kviečiami ateiti vainikuoti, atsinešti žolynų, muzikos instrumentus bei gerą nuotaiką. Kartu dainuosime, muzikuosime, ištvermingumą tikrinsime šokdami polką „su ragučiais”, bursimės iš atsineštų žolynų, plukdysime vainikus, bei daug sužinosime apie šventės papročius. Joninių šventė prasidės 20 val. Jono kalne ir tęsis iki vidurnakčio.

 

Renginį ves papročių žinovė, Lietuvos radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė. Dalyvaus  linksmos muzikikės ansamblis „Jonis” (vad. P. Trijonis) iš Šiaulių, folkloro ansambliai „Alka” (vad. R. Šukienė ir J. Kavaliauskas), „Kuršių ainiai” (vad. A. Vozgirdas), „Senoliai” (vad. E. Šalkauskienė ir J. Petrauskas), „Šemyna” (vad. D. Krakauskienė ir V. Šukšteris), „Žemaičių alkierius” (vad. A. Šeputienė) iš Klaipėdos.

 

 Kartu pasidžiaukime vasaros saulėgrįža bei patirkime Joninių stebuklą, kuris ar tik ir nėra tas paslaptingas paparčio žiedas, mūsų gyvenimui suteikiantis išmintį ir kitą kokybę.

DAUGIAU