Turizmo diena Klaipėdoje

Turizmo diena Klaipėdoje

Turizmo dienos programa

Šūkis „Turizmas – įvairovės šventė”

 

 

Rugsėjo 25 d.

KLAIPĖDOS VOKIEČIŲ BENDRIJA/SIMONO DACHO NAMAI (JŪROS G. 7)

10.00 – 11.00 ekskursija „Vokiški Klaipėdos puslapiai”. Šiemet sukanka 20 metų nuo Klaipėdos vokiečių bendrijos įkūrimo – ekskursijos dalyviai bus  supažindinti su šios bendrijos veikla, sužinos kuo ji prisidėjo prie Klaipėdos miesto gražinimo ir klestėjimo, kas tai yra vilko vaikai ir atvers dar daug įdomių mūsų miesto istorijos puslapių.

 

NAKTIES VEIKSMAS KU BOTANIKOS SODE (KRETINGOS G. 92)

Renginio pradžia Rugsėjo 25 d. 17:00 val.  – pabaiga Rugsėjo 26 d. 02:00 val.

Teatralizuota ekskursija “Karalienės Luizės keliu į mokslo šviesą”. Ekskursijos dalyviai kartu su Prūsijos karaliene Luize apžiūrės šiame sode eksponuojamas augalų kolekcijas, pasivaikščios nuostabaus grožio Danės upės pakrantėmis… Mažieji renginio dalyviai bus vėžinami karieta…

Eksperimentų “Augalų adaptacijos mechanizmai” demonstravimas. KU mokslininkų demonstruojami eksperimentai renginio dalyviams padės suprasti, kaip galima nustatyti sumedėjusių augalų lytį, bus galima stebėti kaip augalai siurbia vandenį, išmokti išskirti lapų pigmentus ir kt. Kai kuriuos eksperimentus lankytojai atliks savarankiškai.
Miniatiūros-teatralizuota viktorina iš mokslo istorijos “Žmonijos pažangos kaina”. Istoriniai šaltiniai byloja apie žymiausių pasaulio išradėjų persekiojimą antikos, o vėliau ir viduramžių laikais (ypač Ispanijoje). KU Botanikos sode bus demonstruojamos sceninės miniatiūros, atspindinčios tragiškiausius žymiausių pasaulio mokslininkų gyvenimo epizodus.

Visuomenės ir mokslininkų diskusija – vakaronė prie laužo.

 

Rugsėjo 27 d.

10.00 – 11.00 Ekskursija miestiečiams „Pažinkime savo miestą”.
PRADŽIA: Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras (Turgaus g. 7).

 

13.00 – 16.00 Pažintinė ekskursija pėsčiomis po pajūrio regioninį parką. Ekskursijos metu turės progos susipažinti su nepaprasto grožio pajūrio mišku augančiu čia daugiau kaip 100 metų, išvysti bei pažinti šiam kraštui nebūdingus medžius, aplankyti  iš Antrojo pasaulinio karo laikų išlikusią įslaptintą pakrantės artilerijos bateriją “MEMEL-NORD” (“dzotus”), kuriuose ekskursijos dalyvių lauks siurprizas!
PRADŽIA:
“Pajūrio kempingas” (Šlaito g. 3, Giruliai, Klaipėda)

 

SMILTYNĖS MUZIEJAI (SMILTYNĖS G. 11 IR JŪRŲ MUZIEJUS AKVARIUMAS)

11.20 – 12.00 Ekskursija „Klajojančio smėlio kraštas” po Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos ir Kraštovaizdžio ekspozicija (Smiltynės g. 11). Ekskursijos dalyviai sužinos apie  Kuršių nerijos kraštovaizdžio ypatumus, jo raidą nuo susidarymo, išgirs pasakojimą apie aktyvią žmogaus veiklą amžių eigoje keičianti nerijos gamtinį veidą, kraštotvarkos vystymąsi Kuršių nerijoje, akcentuojant būtinybę saugoti Kuršių neriją. Taip pat sužinos apie Kuršių nerijos augalus, vabzdžius, paukščius bei žinduolius.

12.30 – 13.30 Ekskursija po Jūrų muziejų ir akvariumą „Pažink paslaptingą vandenų pasaulį” metu bus susipažindinama su Nerijos forto istorija,  Lietuvos ir tropinėmis žuvimis, pingvinais ir kitais jūrų žinduoliais.

 

Į Smiltynę vykstama iš Senosios perkėlos (Žvejų g. 8)  11.00 val. keltu.

 

VISI RENGINIAI NEMOKAMI!

 

Nuoširdžiai laukiame jūsų!

Į visas ekskursijas, išskyrus renginius KU botanikos sode, būtina išankstinė registracija telefonu     (8 46) 412 186 arba el.paštu: tic@klaipedainfo.lt

DAUGIAU