„Tyli Madrido nakties muzika“

„Tyli Madrido nakties muzika“

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas ir solistas Andres Mustonen (smuikas, Estija)
Solistas Mikhail Rudy (fortepijonas, Prancūzija)
Programa: Johann Sebastian Bach, Giya Kancheli, Valentin  Silvestrov, Luigi Boccherini

„Tyli Madrido nakties muzika“ kviečia pasiklausyti Klaipėdos kamerinio orkestro programos, kurią sudarė jo meno vadovas Mindaugas Bačkus ir ilgametis kolektyvo bičiulis Andresas Mustonenas. Jau keletą metų šis pasaulyje pripažintas senosios muzikos specialistas, ilgametis ansamblio Hortus musicus meno vadovas, charizmatiškas smuikininkas ir dirigentas atvyksta į Klaipėdą ir rengia programas su mūsų orkestru.

Gilus muzikos pažinimas atveria A. Mustonenui galimybes savitai interpretuoti įvairiausių žanrų ir laikotarpių kūrinius. Šioje programoje taip pat bus įvairiausios muzikos: pradedant vokiečių baroko genijumi Johannu Sebastianu Bachu, italų klasicizmo atstovu Luigi Boccherini ir baigiant pripažintais šiuolaikiniais autoriais – gruzinu Giya Kancheli ir ukrainiečiu Valentinu  Silvestrovu.
Beje, programos pavadinimas kilo iš Boccherini ir Silvestrovo kūrinių pavadinimų. Muzikos garsų dėka persikelsime į naktinį Madridą, klausysimės tylios ir subtilios muzikos, o mūsų mintys suksis dramatiško valso žingsniu, skambant Giya’os Kancheli opusui „Valse Boston“. Gruziniško folkloro įkvėpta G. Kancheli kūryba išsiskiria unikaliu koloritu ir pasaulėjauta. Tai liudys ir minėtas kūrinys, kurio solo partiją skambins Mikhailas Rudy. Pasak M. Bačkaus, tai „legendinis pianistas, kuris pirmą kartą koncertuos Klaipėdoje. Mes plečiame scenos partnerių ratą ir norime klaipėdiečiams pristatyti geriausią pasaulinę muzikinę kultūrą“. Uzbekijoje gimęs Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis M. Rudy jau daugiau nei 4 dešimtmečius gyvena Prancūzijoje, groja ne tik klasiką, bet ir džiazą, rašo knygas, kuria televizijos laidas.

DAUGIAU