“UNĖ” – Birutės Mar monospektaklis

“UNĖ” – Birutės Mar monospektaklis

“Unė” – Birutės Mar monospektaklis apie neeilinio grožio ir talento Lietuvos tarpukario aktorę ir režisierę, vaidinusią ir Holivude, ir Paryžiuje – Unę Babickaitę-Baye. Unei kadaise skyrė eiles žymūs Europos poetai – K.Balmontas, R.Tagorė, ją tapė talentingi to meto Europos dailininkai (Unės portretų yra Lietuvos Teatro ir kino muziejuje), o jos pačios 1932m. Paryžiuje rašytas subtilus dienoraštis tapo spektaklio pagrindu.

Birutės Mar “Unė” – tai spektaklis apie menininko gyvenimo žavesį ir trapumą, aplankęs ne vieną tarptautinį teatro festivalį, laimėjęs Grand Prix tarptautiniame Rygos monospektaklių festivalyje “Zvaigzdne” Latvijoje, pamėgtas Lietuvos žiūrovų – pelnęs žiūrovų prizą lietuviškos dramaturgijos festivalyje “Versmės” bei apdovanojimą “už sėkmingiausią teatrinį eksperimentą” D.Tamulevičiūtės teatrų festivalyje Varėnoje.
Kamerinė ir jauki Muzikos galerijos aplinka su paveikslais ir subtilia estetika primins svetingus Unės namus XX a. pradžios Paryžiuje, spektaklio žiūrovų laukia šviesių emocijų vakaras ir… Unės šampanas!

Autorė, režisierė ir atlikėja – Birutė Mar
Dailininkai – Jolanta Rimkutė ir Dmitrijus Matvejevas
Kompozitorius – Antanas Kučinskas
Choreografė – Edita Stundytė
Režisierės asistentė – Regina Garuolytė

DAUGIAU