free V. Armonavičiūtės parodos “Didysis. Ramusis” atidarymas

V. Armonavičiūtės parodos “Didysis. Ramusis” atidarymas

Maloniai kviečiame į VIRGINIJOS ARMONAVIČIŪTĖS parodos „Didysis. Ramusis“ atidarymą, kuris vyks lapkričio 19 d. (antradienį) 18.00 val. Baltijos gintaro meno centre, Šv. Mykolo g. 12, Vilnius.

Virginija Armonavičiūtė – darbšti keramikė, įgyjusi bakalauro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje, keramikos srityje, o šiuo metu studijuojanti Taikomosios keramikos magistrantūroje, VDA. Jos darbus neretai galima sutikti grupinėse keramikos parodose, vykstančiose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Taip pat šiai menininkei nėra svetima surengti personalinę parodą.

V. Armonavičiūtės kūryboje tvyro nepaprastas kruopštumas. Kiekviena maža detalė turi savo gerai apgalvotą vietą, kiekvienas brūkšnelis ar skylutė daromi su dideliu susikaupimu, negailint nei pastangų nei laiko. Taip kiekvienas daiktas pasakoja savo istoriją.

Šioje parodoje pristatomi keramikos darbai, kurie tarsi reliktai, ištraukti iš jūros gelmių. Pasižiūrėjus į juos galima pamanyti, kad tai galėjo būti indai iš garsiųjų Jūratės gintaro rūmų, kuriuos dievas Perkūnas įniršio apimtas sudaužė. O kokia tikroji jų istorija pasakoja pati autorė:

Didysis Ramusis. Turbūt, daugeliui iškilo klausimas kas? Vandenynas? Vanduo? Indas? Tai Didysis Ramusis mano nerimas. Paradoksas? Taip… šiuo metu viena didžiausių nerimą keliančių gamtosaugos temų – Didysis Ramusis vandenynas. Ši indų kolekcija įkvėpta vandenyno gelmių ir vandens augmenijos yra duoklė, tam iš ko mes patys sutverti – vandeniui. Kai dabar per pasaulį su trenksmu nuvilnijo Greta Thunberg pikti pasisakymai, kai vis garsiau imama kalbėti apie pasaulio klimato šiltėjimą, vandens taršą, labai sparčiai nykstantį Didįjį koralinį rifą, aš noriu tiesiog pakviesti visus pažvelgti į povandeninį pasaulį vėl, darsyk. Kitaip. Pažvelgti iš naujo, žinant, kad mes esame liudininkai to, kas nyksta mūsų akivaizdoje. Tiesiog čia ir dabar. Suvokiant, kad tai, ką mes galime stebėti gyvai, netolimoje ateityje gali tapti tik prisiminimais filmuose, nuotraukose apie gamtą ar atspindžiais meno kūriniuose.
Ši mano indų kolekcija – duoklė vandens augmenijai, duoklė gamtai, duoklė vandeniui. In memoriam tam, ko jau netekome.
Didysis Ramusis daug arčiau mūsų, nei galėtų atrodyti…
Virginija Armonavičiūtė

Paroda veiks iki gruodžio 15 d.

DAUGIAU