Vaikų piešimo ypatumai ir dailės terapija

Vaikų piešimo ypatumai ir dailės terapija

Vaikai mėgsta piešti. Piešdami jie lavinasi, mokosi ir netgi gydosi. Vaiko meninė kūryba yra labai individuali. Mums ji gali liudyti apie “sutvarkytą” vaiko pasaulį. „Piešinys – tai langas į vaiko sielą”, ─ rašo prancūzų psichologė Nicole Bedar. Simbolių ir vaizdinių kalba, esanti vaikų piešiniuose, mums gali suteikti nepaprastai daug informacijos apie mažojo jausmus, džiaugsmus ir išgyvenimus, esamas ar iškilsiančias psichologines problemas.

Taip pat mes (tėvai, pedagogai, psichologai, socialiniai pedagogai) dailės priemonių pagalba galime ne tik kartu smagiai leisti laiką su savo vaikais, bet tuo pačiu geriau juos pažinti, padėti jiems intelektualiai augti, saugiai išlieti negatyvius jausmus ir emocijas… Meninė raiška ir pats kūrybinis procesas vaikams padeda lengviau ir greičiau keistis, plėsti savo suvokimą apie pasaulį, formuoti aukštesnį intelekto

Seminaro objektas:
vaikų (iki 10 metų amžiaus) vaizduojamoji kūryba ir vaizduose esanti simbolių kalba. Galite su savimi atsinešti vaikų piešinius, seminaro metu turėsite puikią galimybę stebėti ir analizuoti juose esančių vaizdinių kalbą.

Seminaro vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, pedagogė, baigusi specialiuosius dailės terapijos metodų taikymo kursus. Dainora jau 11 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ “Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota “Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) praktikantė.

Bus išduodami dalyvių pažymėjimai.

SEMINARO PLANAS:
13.00 – 14.00 val. Pirma dalis – įvadas:
dailės terapijos sąvoka ir dailės terapijos metodai.

14.00 – 16.00 val. Vaiko pažinimas: ankstyvojo piešimo nauda, etapai ir vaikų piešimo ypatumai; vaikų vaizduojamoji kūryba bei dažniausiai naudojamų simbolių kalba (piešiu žmogų, šeimą, namą…); dažniausiai naudojamų simbolių šifravimas.
16.00 – 16.30 val. Pertrauka: arbata/kava ir užkandžiai.
16.30 – 18.30 val. Antra dalis – dailės terapija:
emociniai vaikų ypatumai ir galima vaikų
elgesio korekcija piešiant: galimos spalvų reikšmės bei ką mums kalba „geros” ir „blogos” spalvos; emociniai vaikų ypatumai. Kokias emocines problemas atskleidžia ir ką mums parodo formalieji vaikų piešimo būdai (ką išduoda linija ir spaudimo jėga, piešinių dydis, jų išdėstymas lape, piešinio detalizavimo ir kruopštumo lygis, brūkšniavimas ir kt.); agresyvių, liūdnų, nerimaujančių, nedrąsių vaikų piešinių ypatumai bei galima elgesio korekcija dailės terapijos metodų pagalba. Pavyzdžiai, praktiniai patarimai ir metodinės rekomendacijos.
18.30 – 19.00 val. Seminaro aptarimas, refleksija ir pažymėjimų įteikimas.

Dalyvių skaičius ribotas (grupės dydis – tik iki 14 dalyvių).
Seminaro kaina: 45.00 €.
Registracija patvirtinama gavus avansinį (15.00 €) mokėjimą.
Rekvizitai išankstiniam mokėjimui:
VšĮ Savęs pažinimo ir saviraiškos studija
Įstaigos kodas: 303011485; a.s LT957044060007887398

Registruotis el.p.: pazinimas.saviraiska@gmail.com
Tel. pasiteirauti: 868444109 (Dainora).

Adresas: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės).
https://www.facebook.com/events/1514519532163525
www.pazinimassaviraiska.lt

DAUGIAU