„Vakaras su knyga“

„Vakaras su knyga“

„Plyta šiaip sau niekada ir niekam ant galvos nenukrenta” (Michail Bulgakov)

Pirmasis festivalio “Teatro fantomas” vakaras – kupinas sutapimų. Lapkričio 29 d., 19val. į restoraną „Metropolis” kvies aktorius Vidas Bareikis su spektakliu „Vakaras su knyga”, pastatytu pagal legendinį Michailo Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita”.

Simboliška, jog per pirmąjį „Teatro fantomą” 2007 – aisiais Vidas Bareikis, žengęs į sceną kaip debiutuojantis aktorius,  šįsyk pradeda atgimusį festivalį jau kaip režisierius, publikos teismui atiduodantis savo pirmąjį kūrinį.

Neatsitiktinai šiam vakarui pasirinktas ir pastatas, turintis vieną turtingiausių istorijų mieste. Restoranas „Metropolis” , nors yra tapęs vienu iš lietuviškumo, taip puoselėto tarpukariu, simbolių, yra suprojektuotas dar caro laikais rusų architekto Nikolajaus Andrejevo, o savo aukso amžių gyveno būtent tada, kai kūrė Michailas Bulgakovas.

* * * * * * * * * * * * * * * * *

“Vakaras su knyga” – vienas iš 4 darbų, priklausančių Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programai „Atvira erdvė”. Garsusis romanas “Meistras ir Margarita”, anot Vido Bareikio, spektaklyje tėra priemonė atskleisti pagrindinėms jį dominusioms temoms: tikėjimo, šiuolaikinio žmogaus susidievinimo. Galbūt todėl ir žvelgiama į romano įvykius kitaip – mįslingojo Volando akimis.

Spektaklyje vaidina du aktoriai –  Vidas Bareikis ir Indrė Lencevičiūtė. Jų įkūnijami personažai keičiasi akimirksniu – Margarita nepastebimai virsta Begemotu, o Meistras netikėtai prabyla Volando balsu. Scenografės Martos Vosyliūtės sukurtas minimalistinis scenovaizdis leidžia be pastangų transformuoti erdvę: tas pats rašomasis stalas yra ir pakyla Poncijaus Piloto kalbai, ir šėtoniškos puotos šokių salė, kurioje apsilanko iš apdegusių stalčių išlendantys svečiai.

Vidas Bareikis baigė LMTA Gintaro Varno vadovaujamą kursą šių metų birželį. Iki šiol sukūrė nemažai vaidmenų scenoje – Gintaro Varno „Dekalogas”, „Žvaigždžių kruša” ir kituose spektakliuose. Kartu su kurso draugu Ainium Storpirščiu įkūrė muzikinę grupę „Suicide DJs”.

 

 

 

DAUGIAU