Vakaras Vytautui Kernagiui atminti

Vakaras Vytautui Kernagiui atminti

Kol dar tarp gatvių ir namų
Nepasiklydo mano balsas,
Kol dar tavim šventai tikiu
Kol dar tikiu šventai…

( V. Kernagis “Baltas Paukštis”)

Gegužę, likus vos keletui savaičių iki dainininko, aktoriaus, dainuojamosios poezijos Lietuvoje pradininko, artisto Vytauto Kernagio gimtadienio, Dainuojamosios poezijos palėpė kviečia į paskutinįjį šio sezono koncertą – vakarą Vytautui Kernagiui atminti, kuris vyks Kauno valstybinio dramos teatro didžiosios salės foje, gegužės 7 d. 19 val.

Teatre, kuriame anot pačio šviesaus atminimo maestro, “teko sukurti vienintelį vaidmenį, kaip profesionaliam diplomuotam aktoriui, bus atidaryta paroda “Vytautas Kernagis fotografijoje”, o ryškiausiais prisiminimais dalinsis ilgametis Vytauto bendražygis dar nuo “Dainos teatro” laikų Andrius Kulikauskas, dukra Eglė Kernagytė, aktorius Egidijus Stancikas, jauna atlikėja Dominyka Adomaitytė ir kiti.

Vytauto Kernagįo vardas, Lietuvoje žinomas ir mokinukui ir senjorui, vis dėlto kiekvieno siejamas su skirtingais įvaizdžiais: vieniems jis – vaikinas su gitara Brode ar Benas iš “Mažos išpažinties”, kitiems – pašėlusio “Dainos teatro” širdis, vienas profesionaliausių konferansje, pirmasis Lietuvoje įteisinęs šią profesiją kaip sudėtingą ir labai gerbtiną, o gal tiesiog žmogus, nuo kurio prasidėjo visa, kas dabar Lietuvoje vadinama dainuojamąja poezija. Būtent todėl ir vakaras Vytautui Kernagiui atminti bus įvairiapusiškas: skambės maestro dainos ir autoriniai svečių kūriniai, poezija, filmuoti kadrai, fotografijų paroda, įamžinusi maestro įvairiais jo gyvenimo laikotarpiais.

Bilietus galite įsigyti teatro ir TIKETA kasose.

Gabrielė Lenkauskaitė “Dainuojamosios poezijos palėpė”

 

DAUGIAU