Valentino dienai – Meilės mandala

Valentino dienai – Meilės mandala

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Vasario 14 d., antradienį, 17 val.

visus neabejingus meilei kviečiame į renginį „MEILĖS MANDALA ARBA KAIP MYLĖJO SENOVĖS INDAI“ (N-16).

Šiuolaikinės civilizacijos raida kelia nerimą ir verčia žmoniją atsigręžti į savo praeitį. Daug kas prarasta, užmiršta, tačiau vis dar galima aptikti senosios išminties perlų Vedose, kurios gali mums padėti geriau pažinti save ir išspręsti nemažai dilemų meilės srityje.

Vedos byloja, kad meilės poreikis kyla iš pačios sielos. Ši meilė pasireiškia noru tarnauti, teikti džiaugsmą meilės objektui. Tačiau meilė neatsiejama nuo laisvos valios – siela turi pasirinkimą. Santykiai su artimaisiais yra puiki meilės anatomijos mokykla.

Indijoje išlikęs gražus paprotys tradicinių vestuvių ritualo metu ištarti maldos kama stuti žodžius: „Kas gi davė šią širdį ir kam? Meilė davė meilei. Meilė yra davėjas ir meilė yra gavėjas. Meilė įžengė į meilės vandenyną. Aš gavau tave per meilę. O meile, ši širdis yra tavo.“ Meilė yra kažkas, su kuo susiliečiame, bet ji yra ne mūsų, o Viešpaties, kuris ją davė. Mes esame terpė, per kurią ji teka. Tarsi indas, į kurį pilamas be galo brangus gėrimas.

Na, o ką gi Vedos sako apie lytinius santykius? Žinome, kad Indijoje yra šventyklų, kurių sienas puošia bareljefai su intymios meilės scenomis. Kaip tai suprasti? Tai ištisas mokslas ir menas, kuriam skirta Vedų dalis Kama Sutra – senovės indų eiliuotas tekstų rinkinys kamos (meilės) tema.

Ką reiškia Kama Sutra, kokias paslaptis saugo senovinės Indijos meilės šventyklos, kaip nupiešti meilę mandaloje? Visa tai išbandysite ir sužinosite, jei nuspręsite atšvęsti meilės dieną M. Žilinsko dailės galerijoje.

Ateikite ir atskleiskite savyje slypintį meilės potencialą!

Renginys nemokamas!

Renginio vadovė – Jolanta Narkevičienė.

DAUGIAU