Vario audra

Vario audra

Birželio 9 d. (sekmadienį) jau ketvirtą kartą Lietuvoje siaus „Vario audra”. Tai lyg pučiamųjų instrumentų orkestrų orientacinės varžybos po Anykščių, Kėdainių, Radviliškio, Pasvalio, Panevėžio rajonų miestelius ir kaimus. Vieni orkestrai stengiasi kuo greičiau apvažiuoti kuo daugiau miestelių, o kiti – nori savo pasirodymu palikti kuo didesnį įspūdį bendruomenėms.
Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos bei Anykščių, Kėdainių, Radviliškio, Pasvalio, Panevėžio rajonų bendruomenių iniciatyva rengiamas projektas tapo puikia vasaros pradžios tradicija. Nuo 2010-ųjų metų vykstantis projektas „Vario audra” sujungė daugybę kultūros įstaigų ir bendruomenių bei kasmet sulaukia vis didesnio atgarsio. Pirmąjame projekte dalyvavo apie 10 varinių pučiamųjų orkestrų. Kasmet dalyvių vis daugėja, o jau šiais metais, birželio 9 d., daugiau nei 15 orkestrų iš Aukštaitijos ir Suvalkijos varžysis bei džiugins savo muzika kaimų ir miestelių bendruomenes.
Baigiamojo koncerto, kuris prasidės 18 val. Pajiešmeniuose, metu dalyviams bus įteiktos 3 premijos: bendruomenės apdovanos labiausiai patikusį orkestrą, orkestrai – geriausiai, išradingiausiai priėmusią bendruomenę, organizatoriai apdovanos daugiausia miestelių ir kaimų aplankiusį orkestrą. Renginio svečiai gales apsilankyti senoviniame Jonmarke, pasidžiaugti gyvai atliekama orkestrų muzika.
Panevėžio rajono savivaldybės ir Kultūros ministerijos skirta parama projektui „Vario audra” įgalino siekti svarbių tikslų, mažinti kultūrinę ir socialinę atskirtį ir paskatino praplėsti projekto geografiją – koncertinės akcijos jau šį šeštadienį vyks 5 rajonuose.

DAUGIAU