Vasario 16 šventė Istorinėje LR Prezidentūroje

Vasario 16 šventė Istorinėje LR Prezidentūroje

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune

 Vasario 16 d., antradienį, Istorinė Prezidentūra jau ketvirtus metus iš eilės į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventę kviečia su šūkiu pažinti, suprasti, didžiuotis.

Šventinė diena prasidės ketvirtuoju projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai” etapu – muziejaus ir muziejaus tinklalapio lankytojai bus pakviesti susipažinti su šimtu 1935-1940 metų laikotarpio įvykių ir balsuoti už 10, jų nuomone, reikšmingiausiųjų.

11-13 val. Audiencijų salėje susirinkusios istorijos mėgėjų ir profesionalų komandos varžysis dėl Pirmosios Lietuvos Respublikos istorijos žinovo vardo. Turnyre dalyvauja 10 komandų: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus komanda „Čiurlioniečiai”, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos komanda „Broliai lietuviai”, Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Šubravcai”, Kauno miesto muziejaus, Kauno A. Smetonos gimnazijos, VDU istorikų komandos, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos komanda „Katastrofa” , IX forto muziejaus komanda „Fortūnai”, istorijos mylėtojų komandos „Lietuvos ąžuolai” ir „Cekavos zosės”. Komandų laukia 6 turai iš Pirmosios Lietuvos Respublikos istorijos (1929-1940 m. laikotarpio).

14 val. Lietuvos Respublikos Prezidentės ir Kauno miesto mero vardu prie visų trijų Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų paminklų bus iškilmingai padėta gėlių, o po pietų vyks Kauno kultūros centro „Tautos namai” ir Kauno miesto savivaldybės organizuotas šventinis koncertas ir teatralizuotas susitikimas su istoriniais personažais, tarp kurių pamatysime ir 150-metį švenčiantį Prezidentą Kazį Grinių. Muziejaus bus atviras visiems švenčiantiems žmonėms nuo 11 iki 17 val.

„Artėjantis valstybės šimtmetis tai ne tik fejerverkai, koncertai ir trumpalaikės akcijos”, – teigia Istorinės Prezidentūros Kaune vadovė Renata Mikalajūnaitė. „Suvokiame savo muziejaus atsakomybę ir pareigą prisidėti tiek prie pilietinės, tiek prie patriotiškai  nusiteikusios visuomenės kūrimo. Ilgalaikis projektas „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai” yra bendras muziejininkų ir muziejuje bei virtualioje svetainėje balsuojančių lankytojų pasiruošimas artėjančiai sukakčiai. Susipažinusius su visuose keturiuose etapuose pateiktais įvykių aprašymais (400 įvykių) drąsiai bus galima vadinti Pirmosios Lietuvos Respublikos istorijos žinovais. O nuo pažinimo ir supratimo iki pasididžiavimo kelias labai netolimas. Didžiuotis visi kartu galėsime 2018 metų vasario 16 d. kai Istorinėje Prezidentūroje bus atidaryta balsavimo pagrindu parengta paroda „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių”.

Vasario 16-osios renginių Istorinėje Prezidentūroje tvarkaraštis 

11-17 val.     

Projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai” 4 etapo pradžia ir balsavimas muziejuje bei www.istorineprezidentura.lt. Ekspozicijų ir parodų lankymas nemokamas.

 

11-13 val.     

Žinių turnyras „Šimtmečio belaukiant”

 

14 val.          

Gėlių padėjimas prie Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų paminklų, teatralizuotas susitikimas su istoriniais personažais bei retro muzikos koncertas muziejaus sodelyje. Dalyvaus solistai Sandra Lebrikaitė, Žanas Voronovas, Kristina Dabravolskaitė (akordeonas) ir ansamblis „Adilo” (Gruzija). Organizatorius – Kauno kultūros centras „Tautos namai” ir Kauno miesto savivaldybė

 

17 val.          

Grupės „Rondo” koncertas muziejaus sodelyje. Organizatorius – Kauno kultūros centras „Tautos namai” ir Kauno miesto savivaldybė

DAUGIAU