VASAROS SAULĖGRĄŽOS LĪGO ŠVENTĖ ANT DAUGUVOS KRANTO

VASAROS SAULĖGRĄŽOS LĪGO ŠVENTĖ ANT DAUGUVOS KRANTO

Līgo šventė ant Lapkričio 11-osios krantinės, Rygoje.

Latvių pagoniškos tradicijos šventė Līgo skaičiuoja amžius, o jos pagrindinė idėja yra gamtos ir derlingumo pasveikinimas. Festivalis vyksta trumpiausią metų naktį, kai užkuriami laužai, geriamas alus, ragaujamas kmynų sūris, rišami gėlių vainikai ir dainuojamos Līgo dainos. Nūdieną nebūtina vykti į kaimą, tam, kad sutiktum saulėtekį sekančią Jāņi dieną. Rygos senamiestyje, palei Dauguvos upę, birželio 23d. vyks didžiulė šventė.

Čia jūs susipažinsite su geriausiomis Līgo tradicijomis – ragausite gardų maistą, klausysite latvių folkloro meistrų ir kitų įžymių atlikėjų dainų bei sutiksite daug linksmų žmonių, besimėgaujančių magiška saulėgrąžos naktimi. Šventė vyks ant dešiniojo Dauguvos upės kranto, prasidės birželio 23 d. vakarą ir tęsis iki saulės patekėjimo. Jūs turėsite galimybę pažaisti tradicinius žaidimus ir išmokti šį tą naujo apie vietinius ritualus, pavyzdžiui, šokinėjimą per laužą, šokius ir dainas visą naktį. Į programą taip pat įtrauktas sūrio gaminimas, alaus darymas ir legendomis apipinto paparčio žiedo paieškos.

Nuo 17:00 iki 5:00 ryto Lapkričio 11-osios krantinėje ir ant Dzegužkalnio vykstanti saulėgrąžos šventė kvies visus linksmintis prie trijų scenų. Folkloro grupės ir ansambliai pademonstruos latviškas tradicijas, o pop muzikos atstovai atliks įvairiausias dainas, nuo roko iki šlagerių. Tradiciškai per Līgo pliaupia lietus, tačiau nesijaudinkite – visi švenčiantys ant Dauguvos upės krantinės bus laukiami prisiglausti jaukiose palapinėse!

DAUGIAU