“VEIDRODŽIO LOŽĖ” naujo sezono atidarymas

“VEIDRODŽIO LOŽĖ” naujo sezono atidarymas

Kino centras „Garsas” jau šį ketvirtadienį, rugsėjo 19 d. 17:30 val., kviečia į naujojo vokiečių kino lyderės Margaretha von Trotta filmą apie vokiečių žydės filosofės Hannah Arendt šokiruojantį ir prieštaringą visuomenei požiūrį į holokaustą, nacių valdžią ir jos tarnautojus. Po filmo – DISKUSIJA! Moderatorius: kino kritikas RAMŪNAS AUŠROTAS (Kaunas).

Filmas fiksuoja trumpą 1960-1964 m. laikotarpį iš vienos įtakingiausių XX a. politikos teoretikės Hannah Arendt gyvenimo. Siužetas pasakoja kaip H. Arendt pasisiūlė leidiniui „The New Yorker” rašyti apie nacio Adolfo Eichmanno teismą Jeruzalėje. Pagrindinis konfliktas kyla tarp dviejų skirtingų interpretacijų: tarp to, ką ir kaip suprato H. Arendt, ir to, kaip tai vertino tų laikų visuomenė. Daugelį supykdė Arendt idėja, jog Eichmanas buvo ne monstras, o banalus biurokratas. Jo veikla, kalba ir net pagyrūniškumas bylojo apie bekompromisį pareigos atlikimą.

Intriguojamai pasakojama vokiečių žydės filosofės Hannah Arendt istorija žiūrovui leidžia nusikelti ne tik į asmeninę šios garsios moters erdvę, bet ir plačiau pažvelgti į blogio prigimties, paklusnumo valdžiai ir asmeninės atsakomybės ištakas. Ne mažiau filme apie Hannah Arendt svarbi žodžio laisvės tema, parodanti, koks gali būti stiprus nesusikalbėjimas, susidūrus tradicinei nuomonei ir kitokiam požiūriui, naujai idėjai.

Arendt filme įkūnijanti aktorė Barbara Sukowa, vaidinanti jau šeštą kartą režisierės Margarethe von Trotta filmuose, nepakartojamai perteikia vokiečių žydės filosofines, politines ir feministines idėjas, po kurių paviešinimo Hannah Arendt pasmerkė didžioji dalis visuomenės, nusisuko artimi žmonės.

„Hannah Arendt” – ar išdrįstum teisinti, kai visas pasaulis smerkia?

Filmas tarptautiniuose festivaliuose pelnė 4 apdovanojimus, nominuotas 7 kategorijose.

Filmo anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=KDO5u2YSbm0

DAUGIAU