VIDAUS IMPERIJA

VIDAUS IMPERIJA

VIDAUS IMPERIJA (INLAND EMPIRE)

 


Rež. David Lynch, 2006 m., 180 min., anglų / lenkų k. su angl. ir liet.k. subtitrais.

 

Trumpai: Aktorė Niki vaidina filme, kuris, pasak sutiktos nepažįstamosios, yra prakeiktas. Filmavimo procese moteris pradeda pastebėti stebinančias savo asmeninio ir filmo scenarijaus personažo Sju gyvenimų paraleles – ar jai dar įmanoma pakeisti savo likimą? Rež. D. Lynch‘o kinematografinėje fantasmagorijoje susipina „šiurkšti” realybė, išgalvotas kinas, pranašingas sapnas ir vaizdingos haliucinacijos.

Aprašymas:


Mes esame panašūs į vorą.
Mes piname savo gyvenimą ir po to vis judame tolyn.
Mes esame panašūs į svajotoją,
kuris sapnuoja, o po to gyvena tame sapne.
Ši tiesa galioja visai visatai

Galbūt šie didžiojo mistifikatoriaus Davido Lynch‘o žodžiai gali bent šiek tiek padės susivokti nenuspėjamame VIDAUS IMPERIJOS labirinte. 3 valandų psichologinį eksperimentą išgyvenusiems žiūrovams neduoda ramybės klausimas – ar čia įmanoma kažką suprasti? Pats David‘as Lynch‘as Venecijos kino festivalio spaudos konferencijoje užtikrintai teigė, kad VIDINĖ IMPERIJA yra labai paprastas ir vienas iš lengviausiai išgliaudomų jo filmų. Sprendžiant iš nuolat pasikartojančių situacijų ir dažnai naudojamų identiškų frazių, turiningą filmo siužetą galima suskirstyti į keturias dalis, t.y. keturis paralelinius pasaulius, kuriuose besivystantys įvykiai yra susiję. Tai „šiurkšti” realybė, išgalvotas kinas, pranašingas sapnas ir vaizdingos haliucinacijos.
Populiarumu besimėgaujanti talentinga Holivudo aktorė Niki labai norėtų vaidinti naujoje dramoje “On High in Blue Tomorrows”. Ji sėkmingai sudalyvauja bandomajame filmavime ir tikisi sulaukti palankaus režisieriaus Kingslio Stiuarto sprendimo. Moterį netrukus aplanko nauja iš Lenkijos neseniai emigravusi kaimynė. Nepažįstamoji išpranašauja, kad Niki gaus pageidaujamą vaidmenį, bet perspėja, kad filmas, kuriame ji ketina vaidinti yra prakeiktas. Kitą dieną pranašystė pradeda pildytis – Niki iš tiesų gauna trokštamą vaidmenį. Jai teks įkūnyti sėkmingai ištekėjusią moterį vardu Sju, beprotiškai įsimylėjusią atsitiktinai sutiktą nepažįstamąjį Bilį Slaidą. Tą pačią dieną Niki sužino, kad filmas yra perdirbinys ir kad originalusis kūrinys taip ir nepasiekė kino teatrų, nes abu pagrindiniai aktoriai buvo paslaptingomis aplinkybėmis nužudyti. Aktorė vis aiškiau įsitikina emigrantės iš Lenkijos pranašysčių teisingumu ir pajunta, kad jos realaus gyvenimo peripetijos tampa panašios į scenarijuje aprašytus Sju išgyvenimus. Moteris jaučiasi įstrigusi nepaaiškinamoje erdvėje tarp realybės, kino ir kitos nepažįstamos moters gyvenimo. Niki ryžtasi perimti iniciatyvą į savo rankas ir pakeisti likimą.

DAUGIAU