free Vienos dienos paroda „ŪKANOS“ | Diana Zabielaitė | tapybinė grafika

Vienos dienos paroda „ŪKANOS“ | Diana Zabielaitė | tapybinė grafika

Ar jau pastebėjote, kad šiemet vasario mėnuo turės 29 dienas? Dar geriau. Ar pastebėjote, kad ta papildoma diena yra šeštadienis? Jeigu džiaugiatės šia diena, kuri jau tarsi ir nebe žiema, bet dar ir ne pavasaris, tai labai kviečiame tą mistiškąją vasario mėnesio 29 dieną į Čiurlionio namuose vyksiančią vienos dienos parodą ne mažiau mistišku pavadinimu – „Ūkanos“.

Vienos dienos ekspozicijoje – Dianos Zabielaitės tapybinės grafikos darbai, atlikti mišria technika, sukurti kaip meditatyvūs vaizdai, primenantys kosminius ūkus ir spiečius, tarp kurių įžvelgiamos įstabiausios gamtos formos ir mistinių būtybių siluetai.

Dailininkės akvarelės liejimo technika imituoja nepagaunamus gamtos vaizdinius ir kitus pasaulius, matomus tarytum pro miglą, lyg pabudus iš sapno ir jam benykstant ore dar tvyro sapno ūkas, buvimo tarp skirtingų realybių jausmas. Pasak kūrėjos, gamtos stebėjimas ją suartina su aplinka ir pačia savimi. Menininkė siekia tą būseną atspindėti ir pasidalinti su žiūrovu.

Paroda vyks tik vasario 29 d. 10.00 – 17.00 val.

Parodoje susitiksite su autore Diana Zabielaite nuo 13.00 iki 16.00 val.

Muzikinis parodos „Ūkanos“ uždarymas 18.00 val.

Dalyvaus: Marius Šinkūnas (vibrafonas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas, gitara), Rokas Zubovas (fortepijonas). Muzikinio vakaro pradžioje skambės Vidmanto Bartulio „Ūkanos“, tolesnę duetų ir solo kūrinių girliandą, sudarytą iš labai įvairios dvidešimtojo ir dvidešimt pirmojo amžių muzikos, galima įvardinti „iš ūkanų krištolo tyloje gimstančia sinestetine spalvų metafora“.

Parodos kuratorė Ona Židonytė.

Įėjimas nemokamas.

DAUGIAU