Vieša paskaita VAIKŲ IŠGYVENIMAI MIGRACIJOS KONTEKSTE

Vieša paskaita VAIKŲ IŠGYVENIMAI MIGRACIJOS KONTEKSTE

Gegužės 10-13d. Klaipėdoje vyksta Lietuvos psichologų kongresas. Siekiant dalintis psichologinėmis žiniomis su klaipėdiečiais ir miesto svečiais kongreso organizatoriai kviečia į vieną keturių paskaitų.

Per pastaruosius metus Lietuvoje emigracijos mastas ženkliai didėjo. Tarp išvykstančių gyventi ir dirbti į užsienį žmonių didelė dalis yra turinčių vaikų. Kai kurie tėvai emigruodami kartu pasiima ir vaikus, kitose šeimose vaikai paliekami Lietuvoje, o į užsienį išvyksta abu ar vienas iš tėvų. Nesvarbu, ar šeima emigruoja kartu, ar emigruoja vienas šeimos narys – tai didelis pokytis šeimos gyvenime, kurį dažnai itin jautriai išgyvena vaikai. Tinkamai nepasiruošus tokiam pokyčiui, išsiskyrimas su tėvais ar net emigracija kartu su tėvais gali neigiamai paveikti vaiko psichologinę gerovę bei turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių. Taigi, ką reikėtų žinoti tėvams, kurie yra ar ruošiasi išvykti į užsienį, tėvams, kurių sutuoktinis/-ė yra išvykęs/-usi ar ruošiasi išvykti į užsienį, globėjams, kurie prižiūri išvykusių tėvų vaikus? Paskaitoje bus apžvelgiama, kas vyksta šeimoje priėmus sprendimą išvykti, ką išgyvena vaikai, susidūrę su migracija, ir ką reikėtų daryti, siekiant tinkamai pasirūpinti šeima ir vaiku. Paskaitos metu ir po jos dalyviai turės galimybę užduoti klausimų bei gauti atsakymus.

Paskaitos vedėja psichologė L. Gervinskaitė

Paskaita parengta remiantis G. Kaniušonytės, I. Truskauskaitės, L. Gervinskaitės metodine priemone „Psichologinės migracijos pasekmės šeimai. Vaikų emocinių ir elgesio sunkumų prevencija”.

DAUGIAU