Viktoro Cojaus gimtadienis su Igoriu Sokolovu

Viktoro Cojaus gimtadienis su Igoriu Sokolovu

Pasakyti, kad Viktoras Cojus buvo žvaigždė, reiškia nepasakyti nieko. Nežiūrint į jo dainų tekstų paprastumą ir melodijos skaistumą, Viktoro Cojaus dainos neša savyje talento formulę, kurios paslaptis lieka neatskleista iki mūsų dienų. Daugelis atlikėjų bando būti panašūs į Cojų, daugelis bando atskleisti jo asmenybės paslaptį, bet kol kas niekam nepavyko, ir, vargu ar kada nors pavyks.
Borisas Grebenšcikovas kadaise sudainavo: “Šioje vietoje turi būti žvaigždė, aš jaučiu skersvėjį dėl to, kad ši vieta laisva”. Viktoro Cojaus vieta laisva ir nelaisva vienu metu… Jis išėjo, bet jo muzika, dainos, filmai, gyvenimo filosofija lieka reikalingi šiai dienai. Kartais atrodo, kad visa tai, ką mums paliko Viktoras Cojus, šiandien dar labiau aktualu, negu prieš 25-eris metus. Todėl Cojus vis dar su mumis.

Su Viktoro Cojaus kūryba jus supažindins muzikantas iš Vilniaus Igor Sokolov. Daugelį metų Igor domisi grupės ,,Kino” kūryba, dalyvauja įvairiuose renginiuose, koncertuose, festivaliuose, skirtuose jo atminimui pagerbti Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Viktoro Cojaus dainos – tai Igorio gyvenimo dalis, todėl Igor jas atlieka su pagarba ir dideliu nuoširdumu.

DAUGIAU