“Vilis”

“Vilis”

Vilis Dramos spektaklis suaugusiems ir jaunimui
Scenarijaus autorius Vytautas V.LANDSBERGIS
Režisierius Vytautas V.LANDSBERGIS
Dailininkas Virginijus KAŠINSKAS
Premjera 2005 metų gegužės 6 dieną
Spektaklio trukmė 1 val. 10 min.

Vaidina:
Vilius KIRKILIONIS ir Almira GRYBAUSKAITĖ

Tai dramos spektaklis apie garsų Žemaitijos skulptorių, mistiką Vilių Orvidą. Apie tai, kaip buvo kuriama Orvidų sodyba, esanti netoli Salantų miestelio Žemaitijoje ir apie kelionę ieškant Dievo, savęs ir ryšio su kitu. Spektaklis sukurtas iš paties Viliaus Orvido autobiografinių tekstų, interviu fragmentų, eilėraščių, jį pažinojusiųjų ir mylėjusiųjų prisiminimų, o taip pat archyvinių kino kadrų.
LĖLĖS teatro spektaklis „Vilis” – daugiau nei valandą trunkanti teatrinė meditacija (…) kamerinis, subtiliais štrichais modeliuojantis žmogaus būties vertikalę, jautriai suvaidintas spektaklis, ataustas žemaitiškos kalbos intonacijomis. Tyliai sau svarstau, kokį emocinį krūvį spektaklis turėtų, jei už jo, virš jo, aplink jį nespindėtų tikro žmogaus aura…”
Dėdėlē nuorės nemondrē ir visā paprastās žuodēs kalbieti apei ton vaidėnėma, tēp kap paprasts er daug kam artėms bova pats Uorvīds Vilis. Tami spektaklie dėdėlē paprastā skleidas omžineijē dalīkā: bovėma pačio savėm vertie, taikoma eiškuojėms, nuors isiklausīti i Aukščiausiuojė valė, muokīmuos BŪTI,  dalīntėis,  mokīmuos ėr eiškuojėms, kāp rēk atleisti kitīms.”

DAUGIAU