Vilnelės upė pagels nuo ančiukų antplūdžio

Vilnelės upė pagels nuo ančiukų antplūdžio

Vilniuje devintą kartą bus organizuojamos visame pasaulyje populiarios vadinamosios ančiukų lenktynės. Birželio 9 d. poilsio ir pramogų centre „Belmontas” į Vilnelės upę bus paleista 500 geltonų guminių ančiukų. Greičiausių ančiukų šeimininkams atiteks solidūs prizai, o visos prieš lenktynes surinktos lėšos – vaikams, kuriems profesionalų pagalbos.
Pasak Vaivos Petkevičiūtės, vienos iš akcijos „Ančiukų lenktynės 2013″ organiztorių, planuojama, jog šiemet renginys taps rekordiniu – į Vilnelę bus paleisti pusė tūkstančio ančiukų. Kiekvienas ančiuką įsigijęs žmogus galės laimėti pačius įvairiausius prizus: pradedant populiarių žurnalų prenumerata ir baigiant kelione į Stokholmą keltu.
„Norime paskatinti žmones kuo aktyviau prisidėti prie akcijos. Ir ne tik todėl, kad galima laimėti puikių prizų, bet ir dėl to, jog kiekvienas nupirktas ančiukas prisidės prie jaunuolių, dalyvaujančių projekte „Ateitis MANO rankose”, ugdymo. Kaip ir kiekvienais metais iš surinktų lėšų vaikams bus samdomi specialistai, kurie padės vaikams lavinti gyvenimiškus įgūdžius, bus organizuojamos išvykos, kurios padeda praplėsti vaikų suvokimą apie supantį pasaulį”, – sako A. Milvydaitė.
Birželio 9 d. Vilniuje į lenktynes atėjusių žmonių laukia didelė šventė. V. Petkevičiūtė pabrėžia, kad renginys yra skirtas visai šeimai: jo metu vyks pramoginiai pasirodymai, koncertas, loterijos, vaikams skirti žaidimai ir linksmybės. Atėjusiems svečiams koncertuos merginų grupė „4 Roses”, dainininkė Giedrė Vokietytė.
Ančiukų lenktynės labdaros tikslais yra organizuojamos visame pasaulyje. Jos yra ypač populiarios JAV, Vakarų Europos šalyse ir Pietryčių Azijos valstybėse. Vien JAV kasmet įvyksta šimtai panašių lenktynių, per kurias į vandenį paleidžiami milijonai ančiukų. Iki šiol didžiausios ančiukų lenktynės buvo surengtos 2009 m., Didžiojoje Britanijoje. „The Great British Duck Race” renginyje į vandenį buvo paleisti 205 000 ančiukų.
„Vilniaus Rotaract” klubas yra prieš 15 metų sukurta atvira, visiems prieinama visuomeninė organizacija, kurią sudaro jauni, energingi, kūrybingi žmonės.„Rotaract Vilnius” siekia padėti tiems, kam labiausiai reikia pagalbos, rengia įvairius labdaros, paramos ar kitokio pobūdžio pagalbos projektus, bendradarbiauja ir su kitomis panašias vertybes išpažįstančiomis organizacijomis.
Lietuvoje jau devintus metus Ančiukų lenktynes organizuoja „Vilniaus Rotaract” klubas. „Ančiukų lenktynės 2013″ rėmėjai – „Tallink”, „Gera dovana”, „Fujifilm Lietuva”, „Europos centro golfo klubas”, „Nokia”, „Druskininkų Grand Spa”, „Open 24″, „Kookai”, „L’officiel”, Žurnalas Valstybė, „Lokės pėda”, „Diva”, „Medinis arkliukas”.

Daugiau informacijos apie ančiukų lenktynes – interneto svetainėje www.rotaract-vilnius.org

DAUGIAU