Vilniaus lobiai: erdvė ir auksas

Vilniaus lobiai: erdvė ir auksas

Ne viskas auksas, kas auksu žiba – šioje ekskursijoje turėsite galimybę pamatyti neįkainojamą Vilniaus turtą – Bernardinų ansamblio erdves. Antroji ekskursijos dalis atvers milijonais litų įkainuotą Katedros lobyną.

Ekskursijos pradžia – Vilniaus Bernardinų ansamblio bažnyčioje. Naujai atidengtomis freskomis išpuoštu vienuolyno koridoriumi patenkame į gotikinį kiemelį, apžiūrime presbiteriją – vienuolių chorą, pagal galimybę požeminę kriptą, gotikinės varpinės bokštą. Vėliau sraigtiniais laiptais kopiama pietryčių bokštu į bažnyčios palėpę: apžiūrime unikalią medinę stogo konstrukciją, bažnyčios skliautų mūrą iš viršaus, šaudymo angas bei nuostabią Vilniaus panoramą 360° kampu. Nusileidžiame šiaurės vakarų bokštelio sraigtiniais laiptais į bažnyčios balkoną, kuriame anksčiau meldėsi kontempliatyviosios vienuolės pranciškonės. Nuo XIX a. šiame balkone – vargonai. Čia ir baigiasi pažintis su Bernardinų ansambliu.

Toliau ekskursija persikelia į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politikų Leono Sapiegos ir jo šeimos mauzoliejų – Šv. Mykolo bažnyčią. 

Muziejumi tapusioje Šv. Mykolo bažnyčioje saugomas bažnytinis paveldas – dailės kūriniai, liturgijos reikmenys, istoriniai dokumentai bei knygos – galės būti ir toliau naudojamas liturgijoje, todėl, pasak muziejaus kūrėjų, tai bus unikalus muziejus, kuriame eksponatai nuolat keisis ir bus matomi savo pirminėje aplinkoje – bažnyčioje.

Muziejaus ekspozicijos šerdis – auksakalystės šedevrai – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos ir relikvijoriai, taip pat ir didžiausia Lietuvoje aukso taurė, didikų Sapiegų padovanota vienuolėms bernardinėms. 

Mes turtingi!

*****

Ekskursijos trukmė 2,5-3 val.

Papildomai mokami objektai:
Ekskursija po Bernardinų ansamblį su pakilimu į bokštą (6 Lt).

Papildoma informacija ir registracija į ekskursiją tel. 8 5 2724805, 8 685 10319, el.paštu [email protected]

Kitos artimiausios “Kivedos” ekskursijos www.kiveda.lt

KIVEDA
Jūsų savaitgalio gidas

 

DAUGIAU