Vilnius JJAZZ Ensemble – Svingelis 2024

Vilnius JJAZZ Ensemble – Svingelis 2024

Vilniaus svingo muzikos festivalis – Svingelis 2024: VILNIUS JJAZZ ENSEMBLE  
 
What a Jazz studija pristato didžiausią svingo muzikos fiestą – Svingelis 2024 festivalis vyksta birželio 7-8 d. Vaidilos teatre, Vilniuje.   
 
Šiais metais švenčiame orkestrus – festivalio programoje Vilnius JJAZZ Ensemble ir Swing Paradise All Stars Big Band koncertai.  Birželio 7 d. Vilnius JJAZZ Ensemble pristatys savo autorinę big band big music kūrybą, specialiai pritaikytą Svingelis 2024 festivaliui. Koncertas skirtas ypatingiems džiazo mėgėjams, visos vietos teatre – sėdimos.
 
Durys atidaromos: 19:00
Koncerto pradžia: ~19:30
Renginio trukmė: ~1,5 val.  
 
Vilnius JJAZZ Ensemble – profesionalių džiazo atlikėjų orkestras, vadovaujamas lietuvių kompozitoriaus Jievaro Jasinskio. Ansamblis produktyviai kuria originalias kompozicijas – 2022 metais debiutavo albumu „American Stories“, 2023 m. išleido “Saxcess” ir „Deadly dance“ albumus, o 2024 m. pavasarį pristatė savo ketvirtąjį, revoliucinį albumą RAVENJAZZ.
 
2022 metais Vilnius JJAZZ Ensemble tapo režisieriaus D. Ulvydo kino koncerto atlikėjais ir R. Gavelio knygos motyvais statomo filmo „Vilniaus Pokeris“ muzikais. Ansamblis taip pat ėmėsi Vilniaus 700 gimtadienio vėliavnešio vaidmens ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dovanojo Vilniaus miestui nepamirštamą gyvos muzikos šventę.
 
Jievaras Jasinskis – trombonas
Valentas Marozas – bosinis trombonas
Karolis Šarkus – alto saksofonas
Liutauras Janušaitis – tenoro saksofonas
Simonas Šipavičius – baritono saksofonas
Gediminas Strupinskas – piano
Pranas Kentra – gitara
Domantas Razmus – būgnai
Laurynas Lapė – trimitas
Apolinaras Dubauskas – trimitas
Artūrs Duckis – kontrabosas  
 
Apie SVINGELIS.LT  
Svingelis yra edukacinis projektas apie džiazą, skirtą šokiams. Tai XX a. pirmos pusės afroamerikiečių kultūros aukso fondas – jass, blues, ragtime, stride, hot jazz, boogie woogie, swing, rhythm & blues, bebop. Kiekvienas džiazas turėjo sau tinkamą šokį, o vis kitas šokis keitė džiazą, dėl to plati ne vien muzikos žanrų įvairovė, bet ir juos supusių šokių – one step, fox trot, breakaway, black bottom, charleston, lindy hop, shag, balboa, boogie woogie. Nors džiazas susikūrė JAV multikultūrinėje terpėje, didelė jo šaknų dalis nuo pat pradžių buvo maitinama Afrikos ritmais ir slegiančiomis juodaodžių patirtimis skaudžioje JAV istorijoje. Iš to gimė ši “amerikietiška” meno forma, – džiazas – prisodrinta bliuzo vilties ir svingo pulso.  
 
Esame šokėjai bei džiazo entuziastai, siekiantys sukurti kokybišką erdvę „tradiciniam” džiazui bei svingui – džiazui, kuris nuo pat pradžių buvo skirtas šokiams. Nuo 2023 m. Svingelis žinomas ir kaip Vilniaus svingo muzikos festivalis.  
 
Džiazas skirtas šokiams  
 
Nuorodos:  
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
 
Durys atidaromos:  ~19:00
Renginio trukmė: ~1,5 val.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: anglų / lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-18, jaunesni nei 18 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio
DAUGIAU