VILOS TRIO IR MARIUS ŠINKŪNAS

VILOS TRIO IR MARIUS ŠINKŪNAS

2016 m. lapkričio 27 d., 19 val.
VILOS TRIO IR MARIUS ŠINKŪNAS, Lietuva/ Norvegija

Marius Šinkūnas (vibrafonas) Lietuva
Dalia Dėdinskaitė (smuikas) Lietuva
Gleb Pyšniak (violončelė) Lietuva
Ole Christian Haagenrud (fortepijonas) Norvegija

„Vilos trio”

„Stulbinantis įrašas, būtina pasiklausyti.” Taip dienraštis „Wiener Zeitung” 2014 metų spalio viduryje įvertino debiutinį „Vilos trio” albumą.
Ansamblis klausytojus ir kritikus sužavėjo dar 2011-aisiais, pirmųjų viešų koncertų metu. Jie, beje, vyko ne Lietuvoje, o Olandijoje, kur festivalio „The International Holland Music Sessions” metu ką tik susibūrusio „Vilos trio” muzikantus publika iš scenos ovacijomis išlydėjo stovėdama. Nepaprastas muzikalumas ir nevaldoma energija – tai tik du „Vilos trio” išskirtinio žavesio aspektai, kuriuos pabrėžia publika ir kritikai.
Kaip solistai, trio nariai jau spėjo sudalyvauti daugiau kaip trisdešimtyje tarptautinių ir nacionalinių konkursų, koncertavo prestižinėse Europos ir Jungtinių Valstijų salėse.
„Vilos trio” yra dalyvavę ne viename įsimintiname muzikiniame projekte. Pavyzdžiui, 2013 metais festivalyje „Grieg in Bergen” Norvegijoje uždarymo proga ansamblis per dvi dienas atliko septynis fortepijoninius trio.
Jau minėtoje debiutinėje „Vilos trio” kompaktinėje plokštelėje įrašyti populiarios šiuolaikinės austrų kompozitorės Johannos Doderer keturi fortepijoniniai trio.

Marius Šinkūnas – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, vienintelis profesionalus Lietuvoje vibrafonininkas, savo žinias gilinęs Prancūzijoje ir JAV, daug laiko gyvenęs ir mokęsis Japonijoje. Jis reguliariai veda vibrafono meistriškumo kursus Sankt Peterburgo meno licėjuje, koncertuoja su džiazo, šiuolaikinės ir klasikinės muzikos atlikėjais. Vilniuje, Balio Dvariono muzikos mokykloje, jis įsteigė pirmąją Baltijos šalyse vibrafono klasę. Be to, jis dirba pedagoginį darbą ir veda muzikines radijo laidas.    

DAUGIAU