free Virtuali paroda VU Botanikos sode

Virtuali paroda VU Botanikos sode

Nuotraukų paroda „Tasmanija. Ieškant Gondvanos” yra vienas iš VU Botanikos sodo specialistų  dr. Dariaus Ryliškio ir Aidos V. Dobkevičiūtės ekspedicijos į Tasmanijos arboretumą rezultatų.

Tasmanijos arboretumas įsikūrė šiaurinėje Tasmanijos dalyje netoli Cradle kalnų regiono. Čia jau daug metų kaupiami, saugomi ir rodomi visuomenei ne tik reliktiniai, ypatingi ir reti Tasmanijos augalai, bet ir kituose Pietų pusrutulio regionuose paplitę Gondvanos (senovinio superkontinento) augalai. Vienas iš svarbiausių Tasmanijos arboretumo tikslų yra saugoti nykstančias ir retas medžių rūšis, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, šviesti visuomenę ir specialistus apie šios veiklos svarbą ir rezultatus.

Daugiau kaip 40 proc. salos priklauso nacionaliniams parkams ir pasauliniam paveldui priskirtoms saugomoms teritorijoms. Čia atvyksta tūkstančiai turistų iš Australijos žemyno ir viso pasaulio aplankyti unikalius gamtos objektus, pažinti Australijai ir tik šiai salai būdingą florą ir fauną.

Kadangi karantino metu VU Botanikos sodas negali pakviesti apžiūrėti nuotraukų parodą gyvai, siūlome pasidairyti po Tasmaniją kompiuterio ar telefono ekrane!

https://www.botanikos-sodas.vu.lt/news/347/42/Virtuali-paroda.-TASMANIJA-IE%C5%A0KANT-GONDVANOS-

DAUGIAU