Vištyčio vėjo malūno akustiniai vakarai

Vištyčio vėjo malūno akustiniai vakarai

Akordeono rečitalis „Svajonė“
Povilas Neliupšis (akordeonas)
Data/laikas: 2024 04 20 20.00
Renginio vieta: Vištyčio vėjo malūnas
Kaina: 9 Eur
 
Akordeonas – gana jaunas, bet labai įdomus instrumentas. Po pasaulį plačiai paplitęs akordeonas, kaip tvirtina juo grojantieji, yra universalus ir gali atskleisti įvairių žanrų muziką. Patys akordeonininkai šį instrumentą kartais vadina nešiojamais vargonais ir tvirtina, kad jis yra kupinas subtilių paslapčių.
 
Akordeonininkas Povilas Neliupšis – Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos absolventas, šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Raimondo Sviackevičiaus klasėje, taip pat reguliariai tobulinasi pas žinomą Hanoverio muzikos akademijos profesorę Elsbeth Moser. Povilas pasižymi itin unikaliu koncertinių programų pasirinkimu – virtuozinę savo pusę atskleisti jam padeda įspūdingos įvairiakultūrės transkripcijos, o lyrišką prigimtį jaunasis akordeonistas perteikia atlikdamas ir populiarindamas lietuvių kompozitorių muziką. Nors Povilas yra nemažai pasiekęs solistas, tačiau jis yra ir puikus kamerinės muzikos atlikėjas, kurį galima išgirsti grojant tiek su akordeonu, tiek su styginių kvintetu. Povilas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeonistų orkestre atlieka pirmojo akordeono partiją. Taip pat jis kamerinio trio „Primavera”(smuikas, violončelė ir akordeonas) įkūrėjas.
 
Povilas Lietuvos vardą garsino konkursuose Bosnijoje ir Hercogovinoje, Italijoje, Kinijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje. Iki šiol skamba Povilo pasirodymo aidai Italijoje, kai jaunasis akordeono virtuozas tiesiog pribloškė Italijos publiką ir iš konkurso Viduržemio jūros pakrantės šalyje grįžo su dviem aukščiausiais apdovanojimais. „Visi kartoja, kad konkursuose gerai pasirodau tik todėl, kad esu talentingas, bet tai visiška neteisybė. Mano atveju, talento yra tik 20 procentų, o likusi dalis – sunkus darbas“, – sako Povilas. Povilas 2015 metais tapo konkurso „Lietuvos Maximalistai 2015” pagrindinės stipendijos laimėtoju. Už aktyvią koncertinę bei pilietinę veiklą, projektą „100 koncertų Lietuvai“, kurio tikslas buvo per metus atlikti 100 muzikinių pasirodymų visoje šalyje, 2019 metais buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės. 2021 metais Povilas subūrė kamerinės muzikos ansamblį, trio „Primavera“, kuris tapo projekto „Muzika visiems” stipendininkais.
 
Povilas nuolat, kartu su akordeonu keliauja po Lietuvą ir dovanoja žmonėms savo muziką, ja dalinasi su klausytojais, taip pildydamas savo svajonę. „Malūnas, kuriame grosiu, buvo vištytiečio Jono Kanapkio svajonė. Taigi simboliška, jog pirmojo Vištyčio vėjo malūno akustinio vakaro metu skambės ir legendinis lietuvių kompozitoriaus Juozo Naujalio kūrinys „Svajonė“, – teigia akordeono virtuozas.
Pirmojo Vištyčio vėjo malūno akustinio vakaro metu išgirsime Povilo atliekamus J. Naujalio, J.S. Bach, J.Ph. Rameau, D. Scarlatti, F. Mendelssohn, G. Rossini, Renzo Ruggieri ir kitų kompozitorių kūrinius.
 
Atvykite, išgirskite, pasinerkite, pamatykite!
Vištyčio vėjo malūno akustiniai vakarai – ne Vištyčio ežero, o kultūros ir muzikos sąskambių potvynis.

1

DAUGIAU