free Vitalio Milkinto juvelyrikos paroda „KRANTAS”

Vitalio Milkinto juvelyrikos paroda „KRANTAS”

Maloniai kviečiame į VITALIO MILKINTO juvelyrikos parodos „KRANTAS“ atidarymą, kuris vyks rugpjūčio 2 d., (ketvirtadienį) 18.00 val. „Baltijos gintaro meno centre“ .

 

Vitalis Milkintas – klaipėdietis juvelyras beveik keturiasdešimt metų kuriantis autorinius papuošalus. Juvelyrika – tai jo pašaukimas ir gyvenimo aistra. Autorius parodose dalyvauja nuo 1980 m., yra surengęs dešimt personalinių parodų, kurios buvo pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Olandijoje, Rusijoje, Latvijoje.

Šio juvelyro kūryboje dominuoja papuošalai iš sidabro, gintaro, mamuto kaulo ir pusiau brangių akmenų. Jų forma visuomet svyruoja tarp klasikos ir fantazijos žaismo padiktuotų sprendimų. Drauge sujungta klasika ir fantazija – tampa akį traukiančiu, kartais net ekstravagantišku, bet visuomet nešiojimui tinkančiu kūriniu.  Papuošalai dažnai pasižymi ir daugiafunkciškumu – auskaras gali būti nešiojamas kaip pakabukas arba nuėmus tam tikrą detalę iš kabančio virsti nedideliu, įsegamu. Iš pirmo žvilgsnio skulptūrėlę primenantis objektas gali būti pakabutis, o žiedas su iškilia akimi – paslėpta kvepaline.

Tačiau šioje parodoje, pavadinimu „Krantas“ autorius sugrįžta ir prie grynųjų gamtos formų, išskirtinį dėmesį teikdamas gintarui. Keletoje darbų matome, kaip juvelyras tarsi paslaptį atveria gintaro vidų, nušlifuodamas tik siaurą ruoželį jo grubaus paviršiaus. Kaip teigia pats autorius: „Gintaras taip pat yra dalelė kranto, o krantas yra ta saugi apmąstymui ir kūrybai skirta vieta. Visi norime keliauti, tačiau kurti galime tik būdami krante. Tad ir ši paroda yra tarsi sugrįžimas į krantą, kur kelią namo rodo gintarinis švyturys“. Gerai įsižiūrėję į kiekvieną darbą galime pamatyti ne tik gražius juvelyrinius dirbinius, bet ir  užuominas į statinius, gyvūnus, subtilias vyro ir moters formas – tai dar vienas išskirtinis šio kūrėjo bruožas – ne tik noras kurti grožį, bet ir pasakojimą.

DAUGIAU