Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS

Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS

Apdovanotas Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausias metų šokio darbas, 2016)
Apdovanotas Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos (Įsimintiniausias metų choreografinis darbas, 2016)
Nominuotas Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausias metų šokėjas, 2016)
 

„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.” Julio Cortazar
Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojo Julio Cortazaro kapą, laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių” žaidimas. Low Air komanda, įkvėpta šios tradicijos bei autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, pristato novatorišką spektaklį, apjungiantį šokio ir vizualaus meno sritis.
Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Viso spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu.
Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriuose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybe ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.
Vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas” imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos galima būtų paaiškinti realiame gyvenime. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos, kartu su kūrybine komanda, bandys iššifruoti žiūrovai.
„Tai buvo nuostabu – tiek aistros, jautrumo, kūno virtuoziškumo, humoro ir ironijos. Tai tarsi mano sapnai apie Rene Magritte paveikslus, kompiuterinius žaidimus ir reivo vakarėlius viename. Kaip ir žadėta Julio Cortázaras, taip pat, buvo čia.” (Olia Zhuk, Dovzhenko Centro (Ukraina) kūrybos direktorė, 2017)
 
IDĖJA Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | CHOREOGRAFAI, ATLIKĖJAI Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | KOMPOZITORIUS, ATLIKĖJAS Adas Gecevičius | SCENOGRAFĖ, KOSTIUMŲ DAILININKĖ Lauryna Liepaitė | ŠVIESŲ DAILININKAS Povilas Laurinaitis
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Premjera: 2016

Daugiau apie spektaklį: https://lowair.lt/teatras/zaidimas-baigtas/

 

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Vilniaus miesto savivaldybei už dalinį spektaklio sukūrimo ir sklaidos finansavimą.

Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ trupė pasirodė įvairiuose Lietuvos renginiuose, festivaliuose, bienalėse: tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS, Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS, tarptautinis šokio festivalis AURA, tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS, tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA, tarptautinis teatro festivalis THEATRIUM, tarptautinis šokio festivalis PŪGA, festivalis MIDSUMMER VILNIUS, teatro festivalis jaunimui IŠEITIES TAŠKAS ir daugelyje kitų.

Nuotraukos autorius: Vaidas Jokubauskas

Pirmieji bilietai pigiau! Nuo lapkričio 20 d. bilietai brangs.

Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Trukmė: 50 min.
Nuolaidos: 20% senjorai/moksleiviai/studentai 
Amžiaus cenzas: N-14, jaunesni nei 14 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio

DAUGIAU