Vokalinis ciklas – „Gražioji malūnininkė“

Vokalinis ciklas – „Gražioji malūnininkė“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Gruodžio 9 d., sekmadienį, 15 val.

Skambės žavingasis Franzo Schuberto vokalinis ciklas – „Gražioji malūnininkė” (Die Schöne Mülleri) balsui ir fortepijonui, kurį atliks Steinas Skjervoldas (baritonas), Eglė Andrejevaitė (fortepijonas), Petras Venslovas (aktorius).

20 ciklo dainų klausytojus nukels į keliaujančio pameistrio ir gražuolės malūnininkės meilės istoriją, kuri, deja, baigsis nelauktai.

Vokalinis ciklas parašytas poeto Wilhelmo Mullerio tekstais. Tai yra vienas gražiausių ir monumentaliausių kada nors parašytų vokalinių kūrinių, tai taip pat ir vienas ryškiausių  Franzo Schuberto pasiekimų.

Norvegų dainininką Steiną Skjervoldą tarptautinis muzikos žurnalas „Pianowereld” yra pristatęs, kaip pasaulinės klasės baritoną. S. Skjervoldas keletą pastarųjų metų gyvena Lietuvoje ir aktyviai dalyvauja mūsų šalies kultūriniame gyvenime: koncertuoja, rengia rečitalius, dainuoja festivaliuose.

Pianistė Eglė Andrejevaitė  yra pelniusi laurus net 8-iuose pianistų konkursuose ir festivaliuose. Nuo 2007 m. E. Andrejevaitė ypatingą dėmesį skiria kamerinei muzikai.

Petras Venslovas garsus  Lietuvos aktorius, režisierius ir skaitovas. Menininkas yra apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino medaliu bei „Fortūnos” diplomais. 

Šis koncertas – tai pirmasis F. Schuberto vokalinių ciklų vakaras. 2013-aisiais skambės  dar du monumentalūs šio kompozitoriaus vokaliniai kūriniai: „Žiemos kelionė” (Winterreise)  ir „Gulbės giesmė” (Schwanengesang).

Įėjimas į koncertą su muziejaus bilietu.

DAUGIAU