free Vytauto Šliogerio (1943–2006) atminimo vakaras

Vytauto Šliogerio (1943–2006) atminimo vakaras

Lapkričio 17 d. 17.00 val. kviečiame į Vytauto Šliogerio (1943–2006) atminimo vakarą „Laiko įspaudai: žmonės, kūrę Klaipėdą“. Prisiminimais dalinsis: Edmundas Andrijauskas, Vytautas Čepas, Jonas Genys, Vytautas Grubliauskas, Daiva Nakrošienė, Laima Šliogerienė, Kristupas Šliogeris, Olga Žalienė. Saksofonu muzikos kūrinius atliks Laimonas Urbikas. Renginio režisierė – Dalia Kanclerytė.

2017 m. sukanka 11 metų, kai netekome paminklosaugos eksperto, architekto, istoriko, Klaipėdos piliavietės tyrinėtojo ir jos restauravimo projekto rengėjo, vieno iš Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriaus, Lietuvos skautų brolijos nario, buriuotojo, ROTARY klubo nario, vieno pirmųjų uostamiesčio sąjūdiečių Vytauto Šliogerio.

„Reta tokių žmonių, kurie taip plačiai ir giliai suvoktų mūsų miesto istorinį kontekstą kaip jis,“ – apie V. Šliogerį yra pasakęs architektas Edmundas Andrijauskas. Meilę Klaipėdos miestui V. Šliogeris greičiausiai paveldėjo iš tėvo – karininko Vaclovo Šliogerio, aktyvaus Klaipėdos sukilimo dalyvio, pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos adjutanto, kurį likimas po karo nubloškė į Australiją.

V. Šliogeris savo profesinį gyvenimą paskyrė Klaipėdos, Mažosios Lietuvos ir Neringos kultūros paveldui išsaugoti ir atkurti. Tarp architekto nuopelnų Klaipėdai – Jūrų muziejaus Kopgalio, XVII a. bastioninių įtvirtinimų, Klaipėdos piliavietės, Purmalių ir Žardės piliakalnių, Daržų ir Turgaus gatvių rekonstrukcijos projektai.

V. Šliogeris buvo aktyvus visuomeninio gyvenimo dalyvis. Jis dalyvavo kuriant Klaipėdos Sąjūdį, buvo šio judėjimo tarybos narys, po nepriklausomybės atkūrimo – vienas pirmųjų Klaipėdos savanorių rinktinės narių. Daug kuo prisidėjo atkuriant Lietuvos skautų sąjungą. Atgavus Lietuvai nepriklausomybę V. Šliogeris pirmasis pradėjo gaivinti pamirštą jūrų skautų veiklą – mokė buriuoti vaikus, plaukė su jais į jūrą.

Ne vieną dešimtmetį miesto labui dirbusį architektą primena senamiestyje, Turgaus g. šaligatvyje, įmontuota atminimo plokštė su V. Šliogerio pėdos atspaudu ir tekstu „VYTAUTAS ŠLIOGERIS, KLAIPĖDIETIS, 2006“.

Nėra abejonių, kad V. Šliogeris – viena ryškiausių asmenybių, kūrusių Klaipėdą. Klaipėdiečiai, prisimindami nuveiktus darbus ir šios asmenybės meilę uostamiesčiui, gali didžiuotis, kad V. Šliogeris gyveno ir dirbo Klaipėdoje.

DAUGIAU