XVII tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda

XVII tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda

Keramikos muziejuje, Rotušės a. 15, Kaune

XVII tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda.  

Po aštuonerių metų pertraukos atgimęs XVII tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas vėl džiugins lankytojus menininkų sukurtais darbais.

Kaunas turi senas kaulinio porceliano meno tradicijas. Iki 2006 m. kaulinio porceliano simpoziumai vykdavo porceliano fabrike „Jiesia”. Dabar šią gražią tradiciją perėmė Vilniaus dailės akademijos taikomosios keramikos studijų programos kolektyvas.

Kaulinis porcelianas taip vadinamas todėl, kad jo gamyboje naudojami galvijų kaulų pelenai. Jis išsiskiria savo baltumu, peršviečiamumu ir elegancija. Tačiau tai ir labai įnoringa medžiaga, darbas su ja reikalauja didelio meistriškumo. Tačiau ilgas ir sudėtingas darbo procesas neatbaido menininkų, nes gaunamas rezultatas atperka viską: tai lengvumas ir grakštumas, vertinamas nuo amžių.

Simpoziume dalyvauja VDA keramikos dėstytojai doc. Remigijus Sederevičius, prof. Aldona Keturakienė, lekt. Lilija Mogylienė, taikomosios keramikos studentai Tomas Zlotnikovas, Gabija Gataveckaitė, jaunieji menininkai Eglė Šidlauskaitė, Monika Gedrimaitė, Justė Kildišytė ir Giedra Petkevičiūtė. Atvyko ir svečiai iš Latvijos ir Estijos. Tai Andris Vėzis, jau ne kartą lankęsis Kauno simpoziumuose, Maris Grosbahs ir Ieva Bertašiūtė Grosbaha, taip pat keramikos katedros vedėjas prof. Dainis Lesinš ir studentė Inesė Križanovska iš Latvijos dailės akademijos, Kaie Pungas iš Estijos.

 Paroda veiks: 2014 07 11-2014 09 28

  

DAUGIAU