Žaliakalnio turgaus teatro festivalis

Žaliakalnio turgaus teatro festivalis

Žaliakalnio turgaus teatro festivalio tikslas – po 80 metų pertraukos (čia tarpukariu vyko teatro ir cirko pasirodymai) į šią unikalią erdvę vėl sugrąžinti teatrą: aktorius, šokėjus, cirko artistus ir akrobatus. Tik vieną dieną turgaus lankytojams ir žiūrovams padedant, bus siekiama gaivinti Lietuvoje turgaus teatro formą, kurios esmė – improvizacija, žaidimas, bendravimas ir kūrybos džiaugsmas.

Rytinė festivalio programa prasidės nuo ankstyvo ryto. Čia atėję apsipirkti žmonės bus kviečiami ne tik stebėti įvairias interaktyvias teatrines akcijas, bet ir prie jų prisijungti. Žaliakalnio turgaus teatro festivalyje dalyvaus Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno miesto kamerinis teatras, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Mimų teatras, Šakių cirkas, pavieniai artistai, Vytauto Didžiojo universiteto jaunieji aktoriai. Festivalio kulminacija – net dvi premjeros: modernaus šokio spektaklis „Didysis mėsos šou“ (režisierė, choreografė Lina Puodžiukaitė – Lanauskienė), vyksiantis Mėsos halėje, ir Maisto teatro premjera (režisierė Saulė Norkutė) daržovių paviljone.

Vakarinė festivalio dalis skirta netradicinio teatro gerbėjams ir mylėtojams. Vienintelę festivalio dieną bus galima išvysti net dvi premjeras, kurios yra kuriamos būtent šiam festivaliui – tai Maisto teatro premjera bei šokio ir cirko spektaklis „Kalbėk man turguje“.
„Kalbėk man turguje“ – tai specialiai Žaliakalnio turgaus mėsos halei sukurtas šokio ir cirko spektaklis, kuriame nuotaikingai nostalgiška kūno ir muzikos kalba pasakojamos įvairiausios žmonių ir gyvūnų meilės ir neapykantos istorijos. Pasirodymas specialiai pritaikytas šiai erdvei: užpildytas garsais, jausmais ir mintimis, kylančiomis dalyvaujant turgaus gyvenime. Įtraukiantis, netikėtas, netradicinis… Šiame pasirodyme bus galima tikėtis visko: ir šokio, ir teatro, ir cirko, ir akrobatikos!
Dar viena premjera – Maisto teatro pasirodymas, režisierė Saulė Norkutė. Tai unikalus, Kaune dar neregėtas spektaklis, kurio pagrindinis veikėjas yra… maistas. Jis nepastebimai įtraukia publiką į spektaklio veiksmą. Ragaudamas, uosdamas ir tyrinėdamas maistą, žiūrovas tampa ne tik pasirodymo stebėtoju, bet ir aktyviu jo dalyviu bei kūrėju.

Komanda paseks brolio ir sesers istoriją, apipintą seniausiu žmoniją krečiančiu konfliktu tarp tų, kuriuos sieja glaudžiausi ryšiai. Žiūrovai klaidžios dviejų pasakojimų motyvais, kurie nusidrieks po visą turgų. Istorija buvo kuriama, remiantis Žaliakalnio turgaus bendruomenės pasakojimais, atsiminimais ir istorijomis.

Abu spektakliai vyks Žaliakalnio turgavietėje. Šokio ir cirko spektaklis „Kalbėk man turguje“ vyks 20 val., Maisto teatro pasirodymas 19 val. ir 21 val.

DAUGIAU