Žemės ir aplinkos meno paroda “Ryšiai”

Žemės ir aplinkos meno paroda “Ryšiai”

2018 m. rugsėjo 8 d. 15.00 val. kviečiame į Žemės ir aplinkos meno parodos “RYŠIAI” atidarymą VU Botanikos sode Kairėnuose.

Nuo 2003 metų Vilniaus universiteto botanikos sode (Kairėnuose) vykdomas žemės meno projektas „Gamta ir Menas”. „RYŠIAI” – tai keturioliktoji šio projekto paroda. Kviečiame menininkus, dirbančius įvairiose meno srityse įsitraukti į šį projektą ir pristatyti savo darbus šioje parodoje.

„RYŠIAI” sąvoka yra labai plati, tad kiekvienas menininkas turi savo darbe RYŠĮ išreikšti per savo matymo prizmę. Galvojant apie savo interpretaciją, svarbiausia surasti ryšį su gamta. Darbas turi įsikomponuoti į gamtovaizdį ir tapti jo dalimi.

Taigi kviečiame prieš pristatant projektus apsilankyti Botanikos sode ir susipažinti su gamtovaizdžiu, rasti savo kūriniui vietą, nes kiekviena erdvė diktuoja savo idėjas ir sąlygas. Sodą galima aplankyti savarankiškai (įėjimas mokamas, norint patekti nemokamai registruotis: [email protected]).

 

Kviečiame menininkus pristatyti savo kūrybą Botanikos sodo parke.
„RYŠIAI” gali būti:

  • Žemės mene (Land Art) (darbui naudojamos tik natūralios, gamtinės medžiagos, kurias galima surasti gamtoje, botanikos sode, t.y. šakos, vytelės, šienas, žemės pagaliai ir pan. Dėl norimų medžiagų reikia teirautis iš anksto.);
  • Aplinkos mene (Environmental Art) (naudojamos įvairios žmogaus pagamintos medžiagos. Darbo sąmata neturi būti didelė ir dėl pačios žemės meno koncepcijos).
  • Akcijoje, performanse, video instaliacijoje (veiksmas, kuris bus tik parodos atidarymo metu).

 

Menininkas, norintis dalyvauti šiame projekte turi atitikti šias sąlygas:

1. Būti atsakingam už savo darbą, jį laiku užbaigti.

2. Nebijoti dirbti lauko sąlygomis, net kai pasitaiko nepalankios sąlygos dirbti.

3. Atkreipti dėmesį į darbų atlikimo ir išeksponavimo kokybę, įvertinti naudojamų medžiagų kokybę, atsižvelgti į lauko sąlygas (darbas turi išsilaikyti apie 2 mėn.).

4. Darbas neturi atrodyti šiukšle arba ja greitu laiku tapti.

5. Darbas neturi žaloti gamtos ar žiūrovo, nenaudoti darbui pavojingų medžiagų (stiklo ir pan.), nehumaniškų veiksmų (pvz.: nekalti vinių į augantį medį ir pan.).

6. Svarbiausia – mylėti gamtą, per kūrybą atrasti dialogą bei ryšį su ja.

 

Parodos kuratorė: Inga Raubaitė

+370682 58813,

[email protected]

Adresas: VU botanikos sodas, Kairėnų g. 43, Vilnius.

 

Buvusias parodas galima pasižiūrėti:

https://www.facebook.com/LandArt.Lt/

DAUGIAU