Žiemos ekranai 2013

Žiemos ekranai 2013

Atsinaujinęs ir vieną moderniausių vaizdo ir garso įrangą įsigijęs kino centras „Garsas” sausio 31 d. – vasario 2 d. kviečia į gerą prancūzišką kiną – „Žiemos ekranai” – prancūziškų filmų festivalis, organizuojamas Prancūzų instituto Lietuvoje.

„Mažas, bet itin koncentruotas ir kokybiškas – toks festivalio „Žiemos ekranai” išskirtinumas. Viena vertus, mūsų sritis – frakofoniškas kinas – gana konkreti. Be to, ir atrankos kartelė iškelta aukštai. Todėl atsakome, kad kiekvienas filmas vertas dėmesio”, – teigia prancūzų kultūros atašė Lysianne Caron.

Jau devintąjį viduržiemį žymintys „Žiemos ekranai” kino mėgėjus skatina mąstyti ir įsijausti į apsisprendimo laisvę. „Žiemos ekranai” šiemet suteiks progą susitikti su tikru kino korifėjumi – Otaru Joselianiu ir kitais kino režisūros meistrais.

Gimtajame Tbilisyje (Gruzija) karjerą pradėjęs, bet vėliau į Prancūziją išvykęs ponas Otaras per gyvenimą žengia elegantiškai bei stengiasi išlikti tikras, sąžiningas sau, savo idėjoms ir pažiūroms. Pagrindinė vertybė režisieriaus kūryboje yra gyvenimas. Gyventi, priimti viską, kas skirta, išlaikyti laisvą dvasią ir skaidrų protą – to ir siekia spalvingi personažai – darbininkai, išsiblaškę menininkai, valkatos ir ministrai. Festivalyje žiūrovai išvys šio režisieriaus įvertintus darbus: „Balandis” (1961), „Pastoralė” (1975), „Sudie, mano karvide” (1999).

Pagrindinėje programoje šiemet bus parodyti naujausi prancūzų kino filmai. Tai stiprios istorijos, pasakojančios apie gyvenimo kelio ieškančius, kartais pasimetusius, tačiau už save kovojančius personažus. Drama „Violeta” (rež. Martin Provost, 2013) leis iš arčiau pažvelgti į Paryžiaus bohemos pasaulį kartu su rašytojais Violeta Leduc, Jean-Pauliu Sartre’u ir Simone de Beauvoir.

Prancūzų institutas šiemet žymi iškilios prancūzų rašytojos Marguerite Duras šimtąsias gimimo metines. Ta proga bus parodytas M. Duras filmas: „Agata ir beribiai skaitymai” (1981).

Devintojo frankofoniško kino festivalio „Žiemos ekranai” filmai bus rodomi sausio 31 d. – vasario 2 d. kino centre „Garsas”.

Daugiau informacijos; www.garsas.lt

DAUGIAU