Žolinė Šiauliuose – su magijos prieskoniu

Žolinė Šiauliuose – su magijos prieskoniu

Žymiausi Lietuvos būrėjai, astrologai ir parapsichologai Žolinės išvakarėse pakvies šiauliečius žvilgtelėti į savo ateitį. Rugpjūčio 11 ir 12 dienomis Šiaulių prekybos ir pramogų centre „Akropolis” bus galima susitikti su garsia būrėja ir astrologe Vaiva Budraityte, tarologu ir parapsichologu Leopoldu Malinausku bei astrologu Gaudentu Naujoku.

„Žolinė – archaiška lietuvių šventė, kuriai netrūksta nei mistikos nei magijos. Tai – tarsi vasaros ir rudens sandūra, kai įvertinama, tai, kas jau pasiekta, ir kartu žvelgiama į tai, kas bus. Garsiausi Lietuvos būrėjai leis šiek tiek praskleisti ateities šydo paslaptį”, – sako Šiaulių „Akropolio” valdytoja Sonata Nagienė.

Šimtmečių senumo Žolinės ritualai alsuoja mistika – per Žolinę šventintos puokštės nuo seno pagarbiai laikomos namie ir saugo žmones nuo gamtos stichijos šėlsmo, gaisrų, piktųjų dvasių. Tikėta, kad pašventinus puokštėje paslėptą usnį ir pasodinus ją šaknimis į viršų, laukuose išnyks piktžolės. Pasak senovės baltų tikėjimą tyrinėjančių mokslininkų, Žolinė simbolizavo ir dievo Perkūno, valdančio šiltąjį metą, priešpriešą su dievu Velinu, valdančiu šaltąjį metą.

Išsiburti Šiaulių „Akropolyje” rugpjūčio 11-12 d. nuo 13 iki 19 val. galės kiekvienas, gavęs specialų akcijos kuponą. Kuponai išduodami „Akropolio” informacijos centre, įsigijus prekių ar paslaugų už 100 ar daugiau litų. 

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2011 rugpjūčio 11 13:00 2011 rugpjūčio 12 13:00