Žolinės atlaidai Pivašiūnuose

Žolinės atlaidai Pivašiūnuose

Rugpjūčio 14–22 dienomis Pivašiūnuose vyks Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidai. Viena šventės dedikacijų – bažnyčios 190-metis.
Pivašiūnai įsikūrę Alytaus rajone, vaizdingoje kalvotoje vietovėje, šalia Pivašiūnų-Gineitiškių miško ir Ilgio ežero.  Ant aukštos kalvos stovinti Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčia yra Lietuvos medinės sakralinės architektūros paminklas.  1825 m. pastatyta bažnyčia yra įtraukta į Jono Pauliaus II piligrimų kelią Lietuvoje.  Tai garsiausia Alytaus krašto bažnyčia  ir vienintelė Lietuvoje klasicistinio stiliaus, išlaikiusi tokią lotyniško kryžiaus struktūrą, kuriai būdinga išilginių tūrių ir kryžmos dinamika. Bažnyčios viduje yra retai kur Lietuvoje aptinkamas apeinamas altorius. Jame kabo Švč. Mergelės Marijos paveikslas. Per karus ir gaisrus nenukentėjęs, jis ėmė garsėti kaip stebuklingas ir XVII a. bažnytinės vyresnybės tokiu pripažintas. Sakoma, jog stebuklinga galia ir amžiumi jis prilygsta Aušros vartų Madonos paveikslui. Kardinolas Vincentas Sladkevičius 1988 metais vainikavo Pivašiūnų Mergelę su Kūdikiu popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotomis karūnomis ir suteikė jai Nuliūdusiųjų Paguodos titulą.
    
Priešais bažnyčią įsikūrusiame Pivašiūnų amatų centre lankytojai laukiami visomis atlaidų dienomis nuo 9 iki 18 val. Čia veikia amatininkų dirbinių krautuvėlė, paroda. Užsakomų edukacinių programų metu svečių laukia pažintis su dzūkiškais amatais, galimybė juos išbandyti ir pasisemti naujos patirties, susipažinti su kulinariniu paveldu.
Netoli bažnyčios, tik perėjus kelią, galima užkopti į Pivašiūnų piliakalnį.
Miestelį puošia paminklas, skirtas Lietuvos tarybos nariui, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarui kunigui Alfonsui Petruliui, kuris Pivašiūnų bažnyčioje klebonavo nuo 1911 iki 1927 metų.   Netoli miestelio centro yra nuostabaus grožio Ilgio ežeras. Šalia jo įrengta poilsio zona su apžvalgos aikštele, suoliukais, pavėsinėmis, sporto aikštele ir paplūdimiu.
Lietuvos piligrimų bendrija šią vasarą išleido žemėlapių rinkinį „Piligrimų keliai Lietuvoje”. Šiame žemėlapių rinkinyje pristatomi septyni piligrimų keliai skirtinguose Lietuvos regionuose, trumpai supažindinama su daugiau kaip 80 piligrimų lankomų vietų, tarp jų ir Jono Pauliaus II piligrimų keliui priskirtų 16 šventovių. Pirmasis iš šių kelių driekiasi nuo Vilniaus, per Trakus, Rūdiškes ir Onuškį, iki Alytaus rajone esančių Pivašiūnų. Neabejotinai šie žemėlapiai pravers ir ne vienam maldininkui, ateinantį savaitgalį besirengiančiam apsilankyti Pivašiūnuose vyksiančiuose Žolinės atlaiduose. Žemėlapių rinkinį galima įsigyti Lietuvos knygynuose ir kitose knygų platinimo vietose.
    
Žolinės atlaidų 2015 m. programa

ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ (ŽOLINĖS) ATLAIDAI PIVAŠIŪNUOSE

2015 m. rugpjūčio 14–22 d.

Rugpjūčio 14 d., penktadienis
Atlaidų atidarymas. 18 val. šv. Mišios.

Rugpjūčio 15 d., šeštadienis
ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ IŠKILMĖ (ŽOLINĖ)
Alytaus, Birštono, Elektrėnų, Kaišiadorių ir Merkinės dekanatų diena

Rugpjūčio 16 d., sekmadienis
Jaunimo ir šeimų diena
Alytaus dekanato diena
12 val. šv. Mišiose bus teikiamas Sutvirtinimo sakramentas.

Rugpjūčio 17 d., pirmadienis
Gyvojo Rožinio ir kitų maldos grupių diena
Molėtų dekanato diena

Rugpjūčio 18 d., antradienis
Caritas diena
Kaišiadorių dekanato diena

Rugpjūčio 19 d., trečiadienis
Žemdirbių ir bendruomenių diena
Birštono dekanato diena

Rugpjūčio 20 d., ketvirtadienis
Dievo tarno arkivyskupo Teofiliaus Matulionio minėjimas. Kunigų ir vienuolių diena
Merkinės dekanato diena

Rugpjūčio 21 d., penktadienis
Tikybos mokytojų, katechetų ir pedagogų diena
Širvintų dekanato diena

Rugpjūčio 22 d., šeštadienis
ŠVČ. M. MARIJOS KARALIENĖS MINĖJIMAS
Ligonių, slaugytojų ir medicinos darbuotojų diena
Elektrėnų dekanato diena
12 val. šv. Mišiose bus teikiamas Ligonių sakramentas.
 
ŠV. MIŠIOS IR PAMALDOS ATLAIDŲ METU:
Šv. Mišios – 10, 12 ir 18 val.
Švč. Sakramento trumpa adoracija po 10 val. ir po 12 val. šv. Mišių.
Rožinio malda – 9.30 ir 17.30 val.
Išpažinčių klausoma nuo 9 val., vakare nuo 17 val.

DAUGIAU