„Zoo fotografija. Kaunas”

„Zoo fotografija. Kaunas”

Vasario 11 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaroma paroda „Zoo fotografija. Kaunas. Paskutinis sovietmečio dešimtmetis”.

11 val. vyks spaudos konferencija,kurioje dalyvaus Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis, specialiai į parodos atidarymą iš Jungtinių Amerikos valstijų atskridęs fotografas Arūnas Kulikauskas, fotografai Giedrius Liagas ir Saulius Paukštys, parodos kuratorės Margarita Matulytė ir Ieva Mazūraitė-Novickienė.

Paskutinįjį sovietmečio dešimtmetį Kaune susibūrė bemaž pogrindinė (neo)avangardistų fotografų grupė, kurios šerdį sudarė A.Kulikausko sutelkti jauni fotografai – G.Liagas, Gintautas Stulgaitis, Visvaldas Dragūnas, S.Paukštys. Vilniuje – Algirdas Šeškus, Alfonsas Budvytis, Vytautas Balčytis, o Kaune – A.Kulikausko vedami naujų pažiūrų lietuvių fotomenininkai išnaudojo fotografiją ne vizualinei, o konstruktyviai veiklai – savo meninių pasaulių modeliavimui, bandydami išreikšti tai, kas slypi juose pačiuose, susitapatinti su objektu arba parodyti daiktus tokius,kokius menininkas žino, o ne mato.

Nesuprasti fotografų bendruomenės, viešumoje vadinti „plėšriaisiais”, jaunieji fotografai savo kūriniais žymėjo posūkį nuo subjektyvios menininko būsenos reiškimo prie konceptualaus požiūrio į objektą.

Parodos dalyviai: V.Dragūnas, A.Kulikauskas, G.Liagas, G.Stulgaitis, S.Paukštys.

Parodos kuratorės: Margarita Matulytė ir Ieva Mazūraitė-Novickienė

Paroda veiks iki balandžio 3 d.

DAUGIAU