Žvilgsnis į „Skrydį per Atlantą”

Žvilgsnis į „Skrydį per Atlantą”

Prieš aštuoniasdešimt metų du vaikinai perskrido Atlanto vandenyną, tačiau gimtojoje žemėje nenutūpė. Steponas Darius ir Stasys Girėnas net vaikams yra pažįstami iš dešimties litų banknoto kupiūros. Vienas seniausių lietuviškų filmų „Skrydis per Atlantą” apie dviejų legendinių lietuvių tikslą ir kelią jo įgyvendinimo link bus dar kartą rodomas Verkių malūne, renginyje „Skrydis į prisiminimus”, kuriame dalyvaus ir patį S.Darių įkūnijęs aktorius Remigijus Sabulis.

Raimondas Vabalas, filmo režisierius, kartu su savo komanda atliko milžinišką istoriografinį darbą ir 1983 metais pasaulis išvydo 100 minučių trukmės meninį, dramatišką, subtiliai patrotišką kūrinį apie du drąsius vyrus. Nuo filmo pastatymo iki dabar bene kas penktas Lietuvos gyventojas pamatė „Skrydį per Atlantą”, rašė kino kritikas Saulius Macaitis.

Eventum Group suteikia galimybę patiems užduoti klausimą garsiajam aktoriui, R.Sabuliui, filme įkūnijusiam S.Darių. Vakaro „Skrydis į prisiminimus” tikslas – laisvas pokalbis su aktoriumi po filmo peržiūros, grįžimas į jo prisiminimus apie filmo kūrimą ir trokštamų atsakymų gavimas tiesiai iš pirmų lūpų. „Skrydis per Atlantą” patvirtino versiją, kad „Lituanica” buvo numušta jau perskridusi vandenyną, Europoje virš Soldino.

„Skrydis per Atlantą” tapo vienu svarbiausio XX a. Lietuvos įvykių atkūrimas kino ekrane. Mažylė vienmotorė „Lituanica” iš Niujorko oro uosto pakilo skrydžiui į Kauną ir herojiškai išsilaikė ore 37 valandas. Naudodamiesi primityviais prietaisais lakūnai įveikė bene 7 000 kilometrų ir vokiečių fašistų buvo numušti beveik pasiekę savo tikslą. Filmą užbaigia dokumentiniai kadrai ir nuotraukos iš gedulingo Kauno per lakūnų palaikų sutikimą bei dabar jau sutvarkytų jų žūties bei poilsio vietų.

R.Sabulis – profesionalus aktorius, 2008 metais apdovanotas „Sidabrine gerve” kino pasaulyje sukasi nuo 8-ojo dešimtmečio pabaigos. Suvaidinęs bene dvidešimtyje filmų aktorius ir režisierius viename savo interviu teigė, kad „Skrydis per Atlantą” jo karjeroje nebuvo pats reikšmingiausias. Kodėl? To paklausti galėsite vasario 21 d. Verkių malūne.

Kada? Vasario 21 d., 19 val.
Kur? Verkių malūne
Už kiek? 5 Dariaus ir Girėno kupiūros
Kur įsigyti bilietus? Pervesti pinigus į nurodytą sąskaitą:
VšĮ “Kur Gena” LT 777044060007832238
Pervesdami pinigus parašykite savo el.pašto adresą, į nurodytą el.paštą gausite el.bilietą.
Bilietus taip pat bus galima įsigyti renginio dieną, renginio vietoje.
Bonus: Vakaro metu bus tiekiamas maistas: karštas patiekalas iš šefo meniu ir gėrimo taurė.

 

DAUGIAU