Tikrais įvykiais paremtame filme „12 stipriausių“ – mažai žinoma istorija, kas slapta vyko iškart po rugsėjo 11-osios

Tikrais įvykiais paremtame filme „12 stipriausių“ – mažai žinoma istorija, kas slapta vyko iškart po rugsėjo 11-osios

2001 m. rugsėjo 11 d. 8:46 val. vietos laiku į šiaurinį Pasaulio Prekybos Centro bokštą Niujorke rėžėsi keleivinis lėktuvas. Po 17 minučių pietinį bokštą taranavo antras lėktuvas. Jau kitą dieną buvo parengtas slaptas planas – pirmasis atsakas teroristams. Kupiną įtampos istoriją apie tai pasakos tikrais įvykiais paremtas karinis veiksmo filmas „12 stipriausių“, Lietuvos kino teatruose pasirodysiantis vasario 2 dieną.

 

Juostoje, kurią pristato hito „Juodojo vanago žūtis“ prodiuseris, pamatysime tokias Holivudo žvaigždes, kaip Chrisas Hemsworthas bei Michaelas Pena, o minėtojo slapto plano pėdsakai nuves į Afganistane veikusią teroristinę organizaciją „Al Qaeda“.

 

„Perskaitęs scenarijų likau be žado. Negalėjau patikėti, kad tai tikra istorija, aš jos nebuvau girdėjęs. Tuo metu visi buvo susikoncentravę į skaudžius įvykius Niujorke ir nematė, kas vyko iškart po tragedijos. Visų akys buvo nukreiptos į netektį, gedulą, spėliojo, kas dėl to kaltas. O tuo pat metu jau vyko kiti labai svarbūs dalykai, kuriuos ir matysime filme „12 stipriausių“, – pasakoja M. Pena.

 

JAV armijos Specialiųjų pajėgų kapitono Mičo Nelsono (akt. Ch. Hemsworthas) vadovaujamas 12 „žaliųjų berečių“ būrys buvo paslapčia išlaipintas atokiame šiaurės Afganistano rajone. Jų užduotis – susisiekti su Nacionalinio Afganistano Fronto kovotojais, įtikinti juos suvienyti jėgas su amerikiečiais prieš bendrą priešą – Talibano ir „Al Qaeda“ kovotojus ir sudaryti galimybes atakuoti pagrindinėms amerikiečių pajėgoms.

 

Užmezgę kontaktą su Fronto generolu Abdulu Rašidu Dostumu, amerikiečiai leidžiasi į pavojingą kelionę per nepažįstamą šalį. „Žaliosios beretės“ privalo prisitaikyti prie vietinių papročių, susitaikyti su ribotais afganų ištekliais bei karinėmis galimybėmis ir, nugalėjusios vidines abejones bei didžiulę baimę, galų gale stoti stoti į kovą su daug kartų didesnėmis teroristų pajėgomis – negailestingais fanatiškais kovotojais, nepaliekančiais nei gyvų, nei belaisvių.

 

Aktoriui M. Pena tai jau antrasis filmas, kuriame tenka vaidinti tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių fone. 2006 metais pasiruodžiusioje dramoje „Pasaulio prekybos centras“ jam drauge su Nicolu Cage’u teko policijos pareigūnų, įstrigusių griuvėsiuose vaidmuo.

 

„Manau, kad ši tragedija yra itin reikšmingas įvykis pasaulio istorijoje ir mes turime daryti viską, kad žuvę žmonės nebūtų pamiršti. Pirmasis filmas buvo apie patį įvykį, šis pasakos apie tai, kas vyko iškart po jo. Apie kitus, ne mažiau drąsius vyrus, kurie sutiko keliauti į svetimas vietas ir ieškoti kaltųjų“, – prieš filmo premjerą žurnalistams pasakojo M. Pena.

 

Intriguojanti ir mažai kam žinoma tikra istorija apie amerikiečių atsaką teroristams filme „12 stipriausių“ mūsų šalies kino teatruose jau nuo vasario 2 dienos.

 

Filmo anonsas:

 

2018 sausio 19 d.