Vaidilos teatro renesansas: nuo naujų talentų iki klasikinės muzikos grandų

Vaidilos teatro renesansas: nuo naujų talentų iki klasikinės muzikos grandų

Turbūt jau kiekvienas esame girdėję apie sostinėje atgimusį Vaidilos teatrą – prieš metus duris atvėrusi įspūdinga ,,Vaidilos klasikos’’ kultūrinė erdvė jau spėjo tapti daugelio pamėgta kultūrinių renginių bei koncertų vieta. Apie teatre vykstančius kruopščiai atrinktus koncertus bei tolimesnius planus kalbamės su teatro ,,Vaidilos klasika’’ meno kūrybos vadovu, pianistu Dariumi Mažintu.

Kaip sekasi vadovauti ,,Vaidilos Klasikos’’ programai ir su kokias iššūkiais susiduriate?

Nuo rugsėjo mėnesio suorganizavome eilę didelio rezonanso sulaukusių koncertų. Surengėme žinomiausių Lietuvos bei talentingų užsienio šalių atlikėjų koncertus. Organizuojame ,,Vaidilos Klasikos jaunieji talentai” koncertų liniją, kurioje mūsų šalies jaunimas turi galimybę pasirodyti aukščiausio lygio koncertinėje salėje.

Per gana trumpą laiką užsikėlėme kartelę aukštai ir plačiai žingsniais einame link savo tikslų įgyvendinimo.

Pradėdami naujas veiklas, visuomet susiduriame su tais pačiais iššūkiais. Ką bedarytum, visuomet turi stengtis, kad žmonės pajustų pasitikėjimą tavimi ir tavo teikiamomis paslaugomis. Šie metai buvo būtent tokie, kuomet klausytojams įrodėme, jog galime konkuruoti ir muzikos mylėtojams pasiūlyti tai, ką geba suteikti jau ilgą laiką Vilniuje veikiančios koncertinės salės.

Iššūkių veikloje daug ir ne vienas. Neturime nei valstybinio finansavimo, nei privačių rėmėjų, todėl kol kas  galime pasikliauti tik savo ir mūsų turimų partnerių bendru darbu, draugyste bei pasitikėjimu.

Kas jūsų nuomone svarbu, kad klasikos muzika būtų populiaresnė visuomenėje?

Klasikinė muzika turi eiti koja kojon su dabartiniais laikais, todėl savo veiklą ir pavadinome ,,Vaidilos Klasika”, kurios šūkis – ,,Klasika 21 amžiuje!’’. Mes norime sudominti klasikine muzika bet kurį klausytoją, todėl itin svarbu išlikti įdomiems, kitokiems ir šiuolaikiškai žiūrėti į klasikinius bei istoriškai svarbius dalykus. Tačiau kartu išsaugoti ir tradicijas bei jas pritaikyti prie dabartinio žmogaus pasaulio, kuriame visko yra tiek daug, kad neretai sunku pasirinkti tai, kas vertinga ir tikra.

Kokie muzikantai, atlikėjai, jūsų nuomone, sulaukia daugiausia dėmesio?

Charizmatiški muzikantai. Dabar nepakanka vien gerai groti –  šie laikai diktuoja naujas madas. Pagal mūsų organizuotų koncertų patirtį galima teigti, kad klausytojus domina tie atlikėjai, kurie turi ką pasakyti, kurių gyvenimas spalvingas, kurie nėra standartiniai, o pasižymi savitu požiūriu į pasaulį ir muziką.

 

Kokių atsiliepimų, pasiūlymų sulaukiate iš publikos, kolegų?

Labai vertiname kolegų ir atlikėjų komentarus, kurių dėka tobulėjame ir augame. Smagu, kai žmonės nuoširdžiai išsako savo patarimus ar nuomonę – visuomet tai priimame ir išklausome. Išsikėlėme sau labai aukštą kartelę, todėl klausydami tik tai, ką norime išgirsti, taip sėkmingai nejudėtume į priekį. Norime pasidžiaugti, kad po kiekvieno koncerto mūsų klausytojai išeina pakylėti ir su šypsena veide. Tai didžiausias rodiklis, kad dirbame teisinga linkme.

Kaip sekasi asmeninė atlikėjo veikla? Kur koncertuojate, kokios programos jums mieliausios?

Šiuo metu savo asmeninėje atlikėjo veikloje turiu daug laisvės – groju tokį repertuarą, kuris man įdomus, koncertuoju su tais kolegomis, su kuriais man gera kartu groti ir renkuosi tas vietas koncertams, kuros man patinka. Tai nėra rutina, o mėgstamas užsiėmimas, jo dėka aš turiu tiek energijos, kurios užtenka mano kasdienei visuomeninei veiklai. Muzika – yra tai, be ko neįsivaizduoju savo gyvenimo.

Gal jau žinote, kokie bus antrieji ,,Vaidilo klasikos’’ metai?

Norėčiau tai palikti intriga. Tik paminėsiu, kad sėkmingai augame, todėl antrasis sezonas bus spalvingas, įdomus ir dar labiau stebins ,,Vaidilos Klasikos’’ lankytojus.

2017 kovo 30 d.