Loading…

Agluonos bazilika

Vėlyvojo baroko stiliaus Agluonos baziliką puočia du 60m. aukščio bokštai. Kiekvienų metų rugpjūčio 15-tą dieną piligrimai renkasi švęsti Marijos dangun ėmimo dieną. Tai viena iš žymiausių šventų pasaulio vietų. 
Agluonos bazilikos istorija prasideda XVIIa., kai šioje vietoje domininkonų vienuoliai įkūrė vienuolyną ir pastatė pirmąją medinę bažnyčią. Šiai sudegus, 1768-1780m. buvo pastatyta mūrinė bažnyčia. Išlikęs interjeras – XVIII-XIXa. Bazilikoje gausu šventų paveikslų. Joje yra ir garsioji ikona “Mūsų stebuklingoji Agluonos Madona”, kuri, tikima, turi stebuklingų gydomųjų galių ir būna atidengiama tikintiesiems tik svarbiausių religinių švenčių progomis. 1993 m. Agluonoje lankėsi popiežius Jonas Paulius .

Vėlyvojo baroko stiliaus Agluonos baziliką puočia du 60m. aukščio bokštai. Kiekvienų metų rugpjūčio 15-tą dieną piligrimai čia susirenka paminėti Marijos Dangun Ėmimo dienos. Tai viena iš žymiųjų šventų pasaulio vietų. Agluonos bazilikos istorija prasidėjo XVIIa., kai šioje vietoje domininkonų vienuoliai įkūrė vienuolyną ir pastatė pirmąją medinę bažnyčią. Šiai sudegus, 1768-1780m. buvo pastatyta mūrinė bažnyčia. Išlikęs interjeras – XVIII-XIXa. Bazilikoje gausu šventų paveikslų. Joje yra ir garsioji ikona “Mūsų stebuklingoji Agluonos Madona”, kuri, tikima, turi stebuklingų gydomųjų galių ir būna atidengiama tikintiesiems tik svarbiausių religinių švenčių progomis. 1993 m. Agluonoje lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

 

Adresas: Cirīšu iela 8, Aglona district, Aglona, LV-5304

Tel.: +371 65381109, el. paštas: [email protected]

www.visitaglona.lv