Loading…

Aviacijos technikos muziejus

Muziejus kūrėsi 43 metus. Oficialiai jis veikia nuo 1997 m. – visiškai savarankiškai, be jokios valstybės paramos. Šis aviacijos muziejus yra vienas iš didžiausių Baltijos jūros regione. Muziejuje galima pamatyti daugiausia tarybinės aviacijos technikos už NVS ribų, be to, muziejaus kolekcijoje yra aviacijos technikos iš Rusijos, Prancūzijos, Lenkijos, Čekijos ir JAV.
Muziejaus pradžia galima laikyti 1967 metus, kai buvo įsteigtas F. Candero (F. Canders) jaunųjų lakūnų klubas. Vienas iš įkūrėjų yra ir muziejaus direktorius – Viktoras Talpa (Viktors Talpa) – karjerą pradėjęs kaip aviacijos inžinierius, baigęs specializuotąją Irkutsko karinės aviacijos mokyklą, tarnavęs jūrų aviacijos Juodosios jūros laivyne ir dirbęs borto inžinieriumi aviakompanijose „Aeroflot“ ir „Latavio“. Muziejuje yra puiki galimybė susipažinti su karo istorija ir pamatyti gerai išsilaikiusių lėktuvų, kurie priklausė tarybinei armijai. Muziejaus ekspozicijoje galima apžiūrėti apie 40 karinių ir civilinių lėktuvų, taip pat įvairios ekipuotės pavyzdžių, šarvų, uniformų (net iš Prancūzijos ir Skandinavijos šalių) ir t.t. Muziejuje jau yra pabuvoję žmonių iš visų pasaulio žemynų. Šiemet Latvijos ir Rusijos aviacijai sukanka 100 metų.

Muziejus kūrėsi 43 metus. Oficialiai jis veikia nuo 1997 m. – visiškai savarankiškai, be jokios valstybės paramos. Šis aviacijos muziejus yra vienas iš didžiausių Baltijos jūros regione. Muziejuje galima pamatyti daugiausia tarybinės aviacijos technikos už NVS ribų, be to, muziejaus kolekcijoje yra aviacijos technikos iš Rusijos, Prancūzijos, Lenkijos, Čekijos ir JAV.Muziejaus pradžia galima laikyti 1967 metus, kai buvo įsteigtas F. Candero (F. Canders) jaunųjų lakūnų klubas. Vienas iš įkūrėjų yra ir muziejaus direktorius – Viktoras Talpa (Viktors Talpa) – karjerą pradėjęs kaip aviacijos inžinierius, baigęs specializuotąją Irkutsko karinės aviacijos mokyklą, tarnavęs jūrų aviacijos Juodosios jūros laivyne ir dirbęs borto inžinieriumi aviakompanijose „Aeroflot“ ir „Latavio“. Muziejuje yra puiki galimybė susipažinti su karo istorija ir pamatyti gerai išsilaikiusių lėktuvų, kurie priklausė tarybinei armijai. Muziejaus ekspozicijoje galima apžiūrėti apie 40 karinių ir civilinių lėktuvų, taip pat įvairios ekipuotės pavyzdžių, šarvų, uniformų (net iš Prancūzijos ir Skandinavijos šalių) ir t.t. Muziejuje jau yra pabuvoję žmonių iš visų pasaulio žemynų. Šiemet Latvijos ir Rusijos aviacijai sukanka 100 metų.