Loading…

Baidarės, “Bekelės fiesta”

Karelija – nenusakomi ežerų labirintai, Kamčiatka – netikėti upių vingiai, geizeriai ir meškos krantuose, Altajus – šniokščiančios kalnų upės, Gruzija – įspūdingi kanjonai ir vienuolynai juose, Kirgizija – upių nuolydis toks, kad katamaranas slysta nežmonišku greičiu, Afrika –  dviejų kilometrų pločio upės, kurios susiaurėja iki 50m. slenkščiuose.

Tai specialus adrenalinas, kurio skonį pajunti prieš “įeidamas” į slenkstį ir didelį džiaugsmą jį įveikus.

Baidarės, katamaranai, nuo žemiausios, pirmos kategorijos, Lietuvoje iki aukščiausios – Kirgizijoje. Visa tai buvo. Liko patirtis.

Lietuva ne Altajus, ne Kirgizija ir net ne Karelija: čia nėra kalnų upių, nėra slenkščių, bet čia viskas mūsų, čia yra rėvos nors…. slenkščiai… pavasarinės ir rudeninės upelės Akmena ir Dūkštelė keliom dienom prikausto šio sporto fanatus, tai tarsi kalnų upių miniatiūrinės kopijos.

Žemaitijoje Minija ir Babrungas – sudėtingiausios upės Lietuvoje, o jeigu dar palijo savaitėlę… Populiarioji Žeimena su kolega Dzūkijoje Merkiu. O leidimų šydų užklota Ūla, kaitinanti kraują tų, kurie nors kartą laikė rankose irklą, vingiuotoji Visinčia, skaidrioji Lakaja… Yra ką veikti. O jeigu naujausių technologijų, patogiomis sėdynėmis baidarės?

Sakai, mažai adrenalino. Surasim. Netiki – įrodysim………. Plaukiam!