Loading…

Dangaus šviesulių stebykla ir etnografinė sodyba

1996 metais kuriamo muziejaus teritorijoje buvo įrengta senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis.

Čia apsilankius galima susidaryti įspūdį, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Į pietus nuo Molėtų observatorijos vaizdingoje Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios senos etnografinės sodybos statiniai – rūsys, tvartas, pirtis.

Ši sodyba, kaip ir visa pietinė Lenktinio ežero pakrantė priklauso Molėtų rajono kultūros ir švietimo skyriui ir yra Molėtų krašto muziejaus filialas. Šalia išlikusių pastatų yra numatyta dar pastatyti – tradicinę dviejų galų trobą, klėtį ir kluoną. Sodyboje projektuojama liaudies astronomijos ir kosmologijos ekspozicija, kuri deramai papildys šiuolaikinį astronomijos mokslą reprezentuojančios Astronomijos observatorijos kompleksą.