Loading…

Druskininkai – Merkinė – Marcinkonys – Latežeris – Druskininkai

Druskininkai –  Merkinė – Marcinkonys – Latežeris – Druskininkai. Maršruto ilgis: apie 60 km.
Vykstame 8 km. Vilniaus kryptimi (kelias A4, Druskininkai – Vilnius) iki Grūto kaimo, kur įsikūręs sovietinių skulptūrų muziejus „Grūto parkas“.
Parką sudaro sovietinių skulptūrų ekspozicija, bibioteka ir muziejus, sovietinių patiekalų kavinė, mini zoologijos  sodas, vaikų žaidimų aikštelė. Grūto parkas oficialiai atidarytas 2001 metais balandžio 1 d. Parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20 ha plotą, čia  eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Grūto parkas kasmet pritraukia apie 300 tūkst. lankytojų.
Tęsiame kelionę iki nuorodos į Žiogelius, įvažiuojame į Dzūkijos nacionalinio parko teritoriją.Dzūkijos nacionalinis parkas – didžiausia Lietuvos saugoma teritorija (55900 ha), gamtiniu ir kultūriniu požiūriu turtingiausia Dainavos krašto dalis. Nacionaliniame parke galima susipažinti su Dzūkijos gamtos vertybėmis, šilinių, panemunių ir gruntinių dzūkų buitimi, tradicijomis ir papročiais.
Žiogelių kaimas – kupetinis sielininkų kaimas. Tai etnokultūrinis draustinis, kuriame galima pamatyti, kaip anksčiau gyveno panemunių dzūkai. Daugiau >>>
Važiuojant toliau A4 keliu privažiuojame Merkinės sankryžą, kurioje sukame į kairę.Merkinė – vienas seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio upių santakoje. Tai senoji Dzūkijos sostinė, garsi kryžiuočių kronikose minima medine pilimi, iki šių dienų išlikusiomis juodosios keramikos degimo tradicijomis. Daugiau informacijos gausite apsilankę Merkinės lankytojų centre (Vilniaus g. 2, Merkinė, tel. 8 310 57 245).
Grįžtame į Merkinės sankryžą ir sukame link Druskininkų. Pervažiavę tiltą per Merkio upę sukame į kairę link Marcinkonių.Marcinkonys – didžiausias Lietuvos kaimas su senovinėmis pirkiomis, svirnais ir kluonais, su gyvąja etnokultūra. Marcinkonių etnografiniame muziejuje sužinosite šio krašto istoriją ir papročius. Daugiau informacijos rasite  Marcinkonių lankytojų centre (Miškininkų g. 61, Marcinkonys, tel. 8 310 44466).
Iš Marcinkonių važiuojame Margionių, vėliau Latežerio kryptimi.Aplankome Latežerio kaimą (žr. aukščiau).Iš Latežerio važiuojant Druskininkų kryptimi (rodyklė „Drožinių ekspozicija“) užsukame į A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką